Roczny Kurs Przetrwania

Kup Roczny Kurs Survivalowo Bushcraftowy i zyskaj nieograniczony dostęp do zasobów naszej szkoły w materiały dydaktyczne.  

Każdy uczestnik rocznego cyklu szkoleniowego otrzyma przygotowany przez naszych instruktorów, Almanach Survivalowy. 

Każdy uczestnik rocznego cyklu szkoleniowego, będzie miał możliwość uczestniczyć w szkoleniach stacjonarnych oraz o charakterze trekkingowym.

Roczny pakiet szkoleniowy, obowiązuje przez okres 2 lat. 

Podczas rocznego szkolenia, program szkoleniowy układany jest indywidualnie pod daną osobę, z uwzględnieniem wiedzy danej osoby.

Napisz do Nas i zapytaj o szczegóły. Oferta przygotowywana jest indywidualnie !!!

Kurs Rozszerzony 

Zajęcia zaawansowane przygotowywane są na podstawie przeprowadzonej przed kursem ankiety.  Do przygotowania programy zajęć, bierzemy pod uwagę Twoje obecne doświadczenie jak również tematy, które cię interesują i chciałbyś rozszerzyć na ich temat wiedzę.

Podstawowa Wiedza

Podstawowe Szkolenie Survivalowe skierowane jest do osób pełnoletnich, dzieci, młodzieży  wraz  z opiekunami.  

Podstawowe Szkolenie niekoniecznie musi być takie podstawowe, staramy się, aby w zależności od zaawansowania uczestnika szkolenia materiał był dopasowany do jego wymagań i potrzeb

Uczestnicy szkolenia odgrywają role przygotowane specjalnie dla nich,  bądź podążają zgodnie z planem szkolenia.

(poznaj jeden z naszych scenariuszy szkoleniowych)

Podczas każdego szkolenia gwarantujemy racje żywnościową oraz produkty pozwalające przygotować jeden  ciepły posiłek.

W miarę możliwości doposażamy uczestników w potrzebny brakujący sprzęt.

Posiadamy kilka lokalizacji gdzie prowadzone są szkolenia (patrz nasze bazy szkoleniowe)

Każde szkolenie wyróżnia indywidualny tok szkoleniowy dopasowany do możliwości kondycyjnych i doświadczenia grupy.

Dla grup zorganizowanych powyżej 8 osób, przygotowujemy odrębny tok szkoleniowy, jak również ustalamy unikalny scenariusz według, którego uczestnicy będą poruszać się po świecie survivalu

Sprzęt Szkoleniowy

Wymagane wyposażenie, jakie powinieneś posiadać to: karimata i śpiwór dopasowany do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

Podczas Szkolenia

 •  Psychologia

  • Psychologicznego podejścia do tematu Survivalu.

 • Schronienie

  • Zbudujesz improwizowane schronienie odpowiednie do aktualnie panujących warunków pogodowych.

 • Ogień

  • Nauczysz się rozpalać ogień takimi metodami jak krzesiwo, krzemień czy łuk ogniowy.

 • Woda

  • Nauczysz się pozyskiwać i uzdatniać wodę potrzebną do przetrwania.

  • Zagotujesz wodę bez użycia naczynia.

 • Węzły oraz auto-asekuracja

  • Pokażemy ci podstawowe węzły, jakie mogą przydać ci się w sytuacji awaryjnej, oraz nauczymy podstaw auto-asekuracji, którą będziesz mógł wykorzystać podczas górskich wędrówek.

 • Nawigacja​​

  • Poznasz techniki nawigacji za pomocą dostępnych na rynku przyrządów nawigacyjnych oraz narzędzi stworzonych przez naturę.

  • Dowiesz się jak nawigować nocą wykorzystując gwiazdy. (opcja tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych)

 • Sygnalizacja

  • Nauczysz się i poznasz metody wzywania pomocy w sytuacjach awaryjnych.

 • Podstawy Pierwszej Pomocy

  • Pokażemy ci jak udzielić  pierwszej pomocy w warunkach outdoorowych, gdy nieoczekiwanie wydarzy się wypadek.

 • Narzędzia

  • Poznasz techniki pracy narzędziami outdoorowymi.

 • Pożywienie

  • Nauczysz się racjonować żywności jak również przyrządzać posiłki w terenie, poznasz metody pozyskiwania pożywienia w terenie, w sprzyjających warunkach nauczymy cię podstawowych roślin jakie możesz wykorzystać do przetrwania.

 

PORY ROKU

TRYBY SZKOLENIOWE

   ŚRODOWISKA DO PRZETRWANIA

RODZAJE WALKI Z PSYCHIKĄ 

4

Nasze Szkolenia Przetrwania, są niesamowitą przygodą, gdzie, wkraczając w świat Survivalu i Bushcraftu nie wiemy co spotka nas za chwilę, jaki scenariusz napisze nam przyroda. Przetrwanie samo w sobie, jest sztuką życia w zgodzie z naturą. Podczas naszych szkoleń, otwieramy umysł na nowe doznania, uczymy technik radzenia sobie w ciężkich sytuacjach awaryjnych.  A czym Przetrwanie / Survival jest dla ciebie ? 
Nasze szkolenia przetrwania, często są również podróżą przez historię, podróżą po przyrodzie, ;)

UWAGA - WAŻNE !!!

Każde szkolenie uwarunkowane jest od aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

Pamiętaj jako jedyna szkoła w Polsce oferujemy swoim kursantom warsztaty doszkalające ;) więcej informacji otrzymasz podczas szkolenia.

Co to jest Bushcraft? Dlaczego Bushcraft?

Bushcraft to nazwa oznaczająca techniki adaptacji, w każdym środowisku, w jakim się znajdziemy. Bushcraft to techniki przetrwania pozwalające, w każdym miejscu na ziemi z dostępem do terenów naturalnych ziemi, zagwarantować sobie godne warunki do życia, przy użyciu minimum sprzętu.

Pierwsi Bushcrafterzy byli ludźmi, którzy odkrywali nowe dzikie tereny do życia, byli podróżnikami i pierwszymi osadnikami. Potrafili samodzielnie wytwarzać narzędzia, polować, uprawiać rośliny, wytwarzać leki. Posiadali wszystkie umiejętności potrzebne do przetrwania. Bushcrafterzy to ludzie samodzielni, potrafiący zaaklimatyzować się w każdych warunkach, to ludzie silni psychicznie jak i fizycznie. Bushcrafterzy to ludzie, którzy bez końca przesuwają granice swojego umysłu i ciała, aby w każdej chwili zagwarantować swojej rodzinie przetrwanie. Są to ludzie, którzy bez końca poszerzają swoją wiedzę. 

Dlaczego Bushcraft?  Na to pytanie powinieneś sam sobie odpowiedzieć. W dzisiejszych czasach ludzie oddali na rzecz bezpieczeństwa i wygody swoją niezależność i wolność podejmowania decyzji, w większości przypadków ludzie w ramach przetrwania w sytuacji kryzysowej, będą liczyć tylko na służby, na państwo i wojsko.  Z drugiej strony, możesz stać się niezależny i sam wziąć we własne ręce odpowiedzialność za swoje i twojej rodziny życie, możesz  rozpocząć przygodę z Bushcraftem i zagwarantować sobie lepszą jaśniejszą przyszłość, wystarczy tylko wyjść ze strefy komfortu i ruszyć z nami w teren, przeżyć przygodę i dążyć do niezależności, niezależności jaką daje Bushcraft. 

Strona korzysta z plików cookie,  oglądając stronę wyrażasz zgodę na przechowywanie danych statystycznych przez serwery Wix. Więcej znajdziesz w polityce prywatności.

© 2016 delus7 & LifeTrip - Szkolenia Kursy Survivalowe Outdorowe Warszawa - Szkoła Przetrwania