top of page

Survival to nie tylko las czy góry, ale również woda.


Sytuacje nieprzewidziane zdarzają się prawie każdego dnia. Od wypadków samochodowych, stłuczek, zagubienia w górach po zwykły ból głowy. Sytuacje nieprzewidziane to również pożary i powodzie. Podczas pożaru ludzie często są zmuszeni do skoku z okna, a przecież mogliby mieć w domu linę u w sytuacji niebezpieczeństwa po prostu jej użyć.

Podczas powodzi wystarczyłby mały ponton kupiony za grosze w hipermarkecie. Herezje? Ludzie zapominają, ze niebezpieczeństwa mogą w każdej chwili dotyczyć tez ich. Szczególnie w tak niepewnych czasach jak obecne. Siedząc sobie wygodnie w fotelu z pilotem w ręku odsuwamy od siebie "czarne myśli", że coś złego może się nam przytrafić, działamy "na wyparciu".

Katastrofa, czy coś czego się kompletnie nie spodziewamy może w każdej chwili spotkać również nas i żeby nie obudzić się z przysłowiową "ręka w nocniku" przygotujmy sobie plan awaryjny. Dopóki cisza i spokój otaczają Cię z każdej strony zdobądź nowe umiejętności. Szkolenia survivalowe to zajęcia, na których nauczysz się psychologii przetrwania, zapoznasz się z metodami nawigacji, zobaczysz jak ułożyć plan awaryjny a także dowiesz się jak w sytuacji awaryjnej czy niebezpiecznej możesz pomoc swoim najbliższym. Posiadanie podstawowej wiedzy, jaką jest pierwsza pomoc może być oczywista, ale wiedza jak rozpalić ogień gdy dookoła jest woda i wszystko jest przemoczone może na pierwszy rzut oka wydawać się zbędna i niepotrzebna. Czyżby?

Przypominając sobie ostatnia powód jaka nawiedziła Polskę, widząc w tv domy zalane po dach i ulice pełne wody pewne rzeczy przestają być takie oczywiste. Tu moje pytanie- jak w takich warunkach rozpalić ogień by móc się trochę ogrzać?. Każdemu może wydawać się to banalnie proste, przecież są zapalniczki, ale powiem szczerze- taka osoba jest w wielkim błędzie. Nawet jak będziemy posiadać ową zapalniczkę to czy zapalimy nią cokolwiek jak dookoła jest tylko woda? Podobne przykłady można tylko mnożyć. Aby jeszcze bardziej rozbudzić Wasze umysły pomyślcie do czego może przydać się umiejętność wiązania węzłów albo nurkowanie?:

Sytuacje nieprzewidziane, jak sama nazwa wskazuje są nieprzewidziane i nigdy nie możemy przewidzieć kiedy przytrafi się coś awaryjnego. Oczywiście nie wszystkie awarie musza być takiego kalibru jak powódź, pożar czy inna tragedia, ale przy zwykłej drobnostce to od nas zależy czy będziemy wiedzieć jak się zachować i nie wpaść w panikę. Dlatego doszkalaj się, przeżywaj przygody, zdobywaj wiedzę z LifeTrip abyś zawsze i w każdej sytuacji był wsparciem dla swoich najbliższych i aby oni wiedzieli, że zawsze mogą na Ciebie liczyć.43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page