top of page

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYPRAWY

„ZACHOWAJ ZASADĘ, CZYM MNIEJ SPRZĘTU, TYM LEPSZA I BARDZIEJ WYMAGAJĄCA PRZYGODA”


Pakowanie


Plecak powinien mieć maksymalnie 75l

W plecaku powinien znaleźć się śpiwór oraz karimata.

Przydać się może zapasowy zestaw bielizny, papier toaletowy, szczoteczka do zębów z pastą. W trakcie wyprawy pomocne może być ponczo. Rękawice ochronne pomogą Ci w pracach obozowych oraz zabawie z linami. Podczas pokonywania przeszkód terenowych takich jak bagniska, rozlewiska itp. pomocne mogą być buty przeprawowe (buty jak na kamienistą plażę)

Do plecaka możesz spakować swoją osobistą apteczkę, powinny się w niej napewno znaleźć leki, które bierzesz na codzień. Jeśli boisz się, że zmarzniesz w nocy, w plecaku powinny znaleźć się grubsze skarpety oraz komin na szyje. Stalowy kubek umili czas przy ognisku gdy zaparzysz w nim kawę lub herbatę. Nóż warto zawsze mieć swój osobisty, będzie Twoim terenowym kompanem.

Ubranie podczas wyprawy


Ubiór powinien być spersonalizowany pod Twoją osobę. Powinieneś, powinnaś czuć się w nimi komfortowo, wygodnie. Powinien też być dopasowany do aktualnych warunków pogodowych.

Buty obowiązkowo powinny być za kostkę. Stup-tuty mogą zwiększyć Twój komfort. Lekka czapka ochroni Cię przed ewentualnym słońcem, lub zwiększy komfort, gdy będzie mocno wiało. Kijki trekkingowe zabierz tylko, gdy używasz ich na prywatnych wyprawach. Spodnie lekkie, w miarę luźne, niekrępujące ruchów. Bluza z kapturem oraz kurtka, zwana wiatrową mogą być nieocenione.


Jedzenie i Woda

Podstawowe wyżywienie podczas wyprawy otrzymasz od nas, przetrwasz na tym spokojnie, jednak warto mieć coś swojego co poprawi twoje morale, gdy będzie brakło sił.

W planie jest również coś ciepłego z ogniska. Jeśli stosujesz specjalną dietę, zabierz z sobą cały zestaw pożywienia zgodny z Twoimi wymogami.

Zabierz z sobą 1,5l butelkę wody!!! To bardzo ważne, abyś na początku wyprawy posiadał naczynie do przenoszenia wody.


Instruktor Jest Twoim Zaufanym Kompanem

Podczas wyprawy powinnaś / powinieneś stosować się do zaleceń i poleceń instruktora.

Wszelkie sprawy organizacyjne, jak również bolączki, problemy związane z Twoją osobą lub innymi uczestnikami wyprawy, powinnaś / powinieneś zgłosić niezwłocznie do instruktora prowadzącego wyprawę.

Podczas wypraw z LifeTrip panuje zawsze przyjacielski klimat. Magią wypraw z naszymi instruktorami jest to, że każdy z uczestników, odpływa w magiczny świat przygody. Świat w którym żyjesz na codzień, zostaje daleko za nami. W 100% zmieniamy swoje potrzeby, problemy są dostosowane do sytuacji zaistniałych podczas przygody w terenie. Tym samym telefon możesz zostawić w samochodzie, lub włączyć w nim tryb samolotowy, aby nie zużywać niepotrzebnie baterii.

Wszelkiego rodzaju kontuzje, te obecne, jak również te które zaczynają doskwierać podczas wyprawy powinny zostać niezwłocznie zgłoszone do instruktora.

W terenie zawsze rządzi instruktor, nawet jeśli masz poczucie, że tak nie jest.

Nasi Instruktorzy, są dla Ciebie, nie oznacza to, że będą za ciebie wszystko robić, ale napewno doradzą, pomogą, wysłuchają i jak będzie trzeba przytulą.

Nasza kadra instruktorską posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywanych zajęć podczas wyprawy. Posiadają również szkolenia z psychologicznego podejścia do osób trzecich, dlatego z każdym problemem lub sugestią, powinnaś / powinieneś zgłosić się do jednego z nich.

Nasi instruktorzy podczas wyprawy, będą „głosem z off-u” Także wszystko co się będzie działo podczas wyprawy, będzie zależeć od Ciebie i Twoich towarzyszy.


153 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page