top of page

Trekking 150km w 36h - Wyzwanie, które warto podjąć


Dlaczego - trekking 150km bez odpoczynku?


Wszystko rozpoczęło się 10 lat temu, podczas ćwiczeń survivalowych polegających na awaryjnej ucieczce z miasta w razie kryzysu czy wojny. Naszym celem było przejść dystans 100km w czasie 48h.


Na dzień dzisiejszy tak zwany „marsz na stówkę”, przerodził się w coroczną imprezę zrzeszającą pasjonatów outdooru, bushcraftu i survivalu. Impreza zawsze ma charakter charytatywny. Udział w wydarzeniu bierze zazwyczaj od 70 do 100 osób.


W kwietniu tego roku poza samym klasycznym dwudniowym marszem, postanowiliśmy przejść stukilometrowy dystans bez odpoczynku, kończąc wyzwanie na 107 km w ciągu 26h

————————————————————-

Idąc dalej drogą pokonywania swoich granic i poznawaniu swoich możliwości postanowiliśmy przejść bez odpoczynku! dystans 150km w czasie 36h!

Będzie to wstęp do osiągnięcia kolejnego kroku, jakim będzie dystans 200km bez odpoczynku. Podczas wyzwania nastawiamy się na przejście określonego dystansu, czas jest tylko naszym odniesieniem do osiągnięcia pełnego sukcesu.

————————————————————-


Naszym celem zawsze, poza samym pokonywaniem swoich granic, jest pomoc dzieciom. Tym razem chcemy pomóc małemu Oliwierowi, w jego podróży przez życie spowite pasmem wielu wzniesień i ostrych zakrętów.


31704 Jakubowski Oliwier numer ewidencyjny Fundacji Dzieciom

"Zdarzyć Z Pomocą Krs 0000037904


Zbiórkę prowadzimy na portalu www.siepomaga.plNASZA MISJA

W ciągu roku przemierzamy setki kilometrów w terenie miejskim, leśnym, szlakami Parków Narodowych, nizinami i górami. Daje nam to możliwość testowania różnego rodzaju sprzętu sportowego outdoorowego, takiego jak ubranie termiczne, buty, odzież zabezpieczająca przed wiatrem czy deszczem. Testujemy również takie rozwiązania jak urządzenia, które monitorują nasze zdrowie, zapisują ślad naszych wędrówek jak również ich statystyki.

Podczas szkoleń i wypraw używamy tylko sprawdzonych rozwiązań. W naszej branży musimy polegać na sprzęcie. Nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek awarie, od tego często zależy bezpieczeństwo ludzi z którymi pracujemy. W wieloletniej przygodzie outdoorowej. Nie tylko Polskie firmy i organizacje przyczyniły się do budowania wyżej wymienionego zaufania. Dostępność wyselekcjonowanego sprzętu, sprzyja nam w budowaniu profesjonalizmu. Dzięki Wam jesteśmy w stanie zaopatrzyć naszych kursantów w sprzęt wspinaczkowy, hamaki, tarpy. Dzięki Wam, jesteśmy w stanie pomagać potrzebującym.„Nigdy nie osiągniesz wielkiego sukcesu, jeśli Twoja motywacja ma głębokość kałuży”


Naszą misją jest pomoc w wychodzeniu ze strefy komfortu, aktywizacja do działania. Naszą misją jest pomóc Ci, Wam osiągnąć sukces poprzez ekspozycję swojego organizmu na zmienne warunki outdoorowe. Dzięki nam zyskacie nieograniczone zapasy energii i nowych pomysłów do działania, Co chcemy wam dać

Za chwile nas poznacie, ale najpierw posłuchajcie co chcemy Wam od siebie dać, nadmienię, na wstępie, że interesuje nas współpraca na wielu płaszczyznach tylko z najlepszymi. Ludzie, z którymi pracujemy na co dzień, patrzą na nas przez pryzmat sprzętu, jaki nosimy na sobie. Nasi kursanci patrzą na nas i widzą 100% profesjonalizmu, tak samo jak my patrzymy na Was, ludzi którzy tworzą przyszłość.

Chcemy dać Wam całych siebie, naszą pasje i styl życia, jakim jest Survival. Chcemy podarować Wam nasze wyprawy i wyzwania, jakie organizujemy, chcemy dać Wam możliwość testowania swojego sprzętu na płaszczyźnie, jakiej do tej pory nie mieliście okazji testować.

Podczas naszych wypraw i wyzwań, doświadczamy nie tylko wysiłku psychicznego, walki z sobą, ze swoimi ograniczeniami i fobiami, doświadczamy również ogromnego wysyłki fizycznego. Stawiamy czoła skrajnym temperaturom, długotrwałemu wysiłkowi podczas pokonywania terenowych przewyższeń. Podczas treningów nurkowych mamy okazje testować rożnego rodzaju techniki oddechowe, natleniające naszą krew i tkanki, które pozwalają nam optymalnie wykorzystywać zapas powietrza.

Survival to nowa dyscyplina sportu, która dopiero rodzi się w naszej mentalności. Jest to dyscyplina sportu łącząca w sobie: trekking, wspinaczkę, sporty walki (samoobrona), łucznictwo, strzelectwo, nurkowanie. Wyróżnić tu możemy, jazdę na rowerze, bieganie, sporty siłowe, jazdę konno, kajakarstwo. Survival to praca ze sobą w każdej sferze życia.


Damy Wam Siebie i styl naszego życiaMy dla was

Jak już wiecie jesteśmy ludźmi szerokopojętego outdooru, ludźmi, którzy poświęcili życie na zdobywaniu wiedzy w temacie samowystarczalności, i znajomości ludzkiego organizmu. Sport jest częścią naszego codziennego życia. Nasze rodziny wspierają nas w naszej pasji. Nie jest to tylko nasze hobby, survival jest swojego rodzaju drogą, którą wskazujemy setkom osób rocznie podczas naszych wypraw i szkoleń.

Cechuje nas bezustanne dążenie do wyznaczonego celu. Przykładem są wyzwania, które organizujemy. Nie ma dla nas granic, a pomysłami na wyprawy zadziwiamy naszych współtowarzyszy. W naszej szkole, która istnieje oficjalnie od 9 lat, nie było identycznej wyprawy czy szkolenia. Bezustannie planujemy nowe wyprawy, wymyślamy nowe zadania i wyzwania. Wyszukujemy nowe miejsca, dające nam możliwości treningu w poszerzaniu swoich umiejętności. Sloganem naszej szkoły jest hasło „Nigdy nie osiągniesz wielkiego sukcesu, jeśli Twoja motywacja ma głębokość kałuży”———————————————————————————————————Zapraszamy do udziału w naszym wyzwaniu, jakim jest trekking na 150km. Z ogromną przyjemnością nadrukujmy na naszych ubraniach logo Państwa firmy, jeśli dostaniemy na to zgodę. Nie liczymy na żadne wsparcie, ale nie odbierzemy Wam takiej możliwości. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, które będą miały na celu promocję Państwa jak i naszej misji.

Do zobaczenia poza szlakiem

71 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page