Co takiego da Ci szkoła przetrwania

November 16, 2018

W dzisiejszych czasach najlepszym określeniem na szkołę przetrwania jest powiedzenie

"Wrota do innego świata - świata, w którym przetrwanie zależy tylko od Ciebie"

 

Co da ci szkoła przetrwania?

 

Opiszę to swoimi, indywidualnymi odczuciami.  

 

Szkoła przetrwania pozwala wyrwać się z codziennego życia, gdzie będąc więźniami czasu jak roboty odtwarzamy zapisane w naszych głowach programy.

 

"6:00 pobudka -  8:00 praca - 16:00 powrót do domu - 22:00 trzeba kłaść się spać, 6:00 pobudka -  8:00 praca  ........ "

 

Szkoła przetrwania pokazuje na nowo jak żyć, jak przetrwać, jak radzić sobie ze swoimi ograniczeniami, pokazuje jak dużo zależy od nas samych, gdzie nikt i nic nie zrobi za nas pracy, która pozwala przetrwać. 

 

Cywilizacja i postęp technologiczny rozleniwia i odbiera człowieczeństwo, bezwiednie stajemy się robotami podłączonymi do sieci. 

 

Czy książki o tematyce survivalowej mogą zastąpić zajęcia na kursie przetrwania? 

 

Na to pytanie jest jedna odpowiedź - NIE.

Teoria to tylko początek przygody z survivalem, każda teoria wymaga praktyki, szkoła przetrwania to praktyczne podejście do czynności i wiedzy, które powinniśmy po ukończonym szkoleniu ćwiczyć i poszerzać nasza wiedzę. 

 

 

Czy warto kupić kurs przetrwania w prezencie pod choinkę? 

 

Nie będę owijać w bawełnę i odpowiem "JAK NAJBARDZIEJ TAK" Nie ma bardziej oryginalnego prezentu niż przygoda outdoorowa, gdzie podczas zajęć można poznać techniki przetrwania
w postaci awaryjnego filtrowania wody, niecenia ognia różnymi metodami, pozyskiwania pożywienia czy wytwarzania leków.  Podczas kursu możemy zobaczyć jak reaguje organizm na zmienne warunki atmosferyczne. Mógłbym w tym miejscu rozpocząć pisanie książki o tematyce survivalowej więc nie będę rozwijać dalej swojej myśli. 

 

Co warto kupić w prezencie jako dodatek do kursu przetrwania? 

 

Dobrym pomysłem na upgrade kursu przetrwania może być zakup noża lub krzesiwa. W zależności od osoby, którą chcemy obdarować i jej zainteresowań, super prezentem pod choinkę, może być kurs survivalowy i filtr słomkowy do wody.

 

Prezentów w tematyce survivalu jest bardzo dużo, ale warto również zwrócić uwagę, że poza, krzesiwem, filtrem do wody i nożem można kupić linkę survivalową "Paracord"

 

W tym miejscu skończymy ten krótki aryków. Zachęcam do kupna naszych szkoleń jako prezent pod choinkę.  ;)  Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku ;) 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty