Podstawowy Kurs Przetrwania - Las

Survival Miejski

Zaawansowany Kurs Przetrwania

Survival Miejski

Czyli Jak Przetrwać w Wielkim Mieście

Szkolenia Miejskie, zostały wstrzymane do odwołania, ze względu na obostrzenia związane z c-19

399,00 1/os

499,00 2/os

599,00 3/os

Najbliższe Szkolenie Miejskie
Właśnie zbieramy grupę, nie zwlekaj zapisz się już dziś abyśmy mogli wyznaczyć termin

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

NAJBLIŻSZE SZKOLENIE (po przerwie zimowej)

Planowane jest na marzec 2020r.


ZABAWA - NAUKA - WIEDZA - PRZYGODA

Miejski Survival - LARP - Gra terenowa w mieście

TEGO NIE MA ŻADNA SZKOŁA PRZETRWANIA W POLSCE

Pobierz ulotkę informacyjną

Szkolenie w skrócie

Poznasz techniki i metody:

 • Planowanie ewakuacji

 • Planowanie akcji ratunkowych 

 • Jak zdobyć pożywienie

 • Jak zdobyć pieniądze

 • Jak pozyskać wodę 

 • Techniki uzdatniania wody w mieście

 • Schronienie 

 • Bezpieczne schronienie

 • Nawigowanie po mieście z mapą

 • Nawigowanie po mieście bez mapy 

 • Logistyka funkcjonowania miasta

 • Punkty kluczowe dla logistyki miasta

 • Maskowanie oraz techniki poruszania się po mieście

 • Jak funkcjonować bez elektroniki

 • Walka z systemami monitoringu

 • Psychologia przetrwania​

30 h

ZAJĘĆ !!!

Program Szkoleniowy:

Szkolenie obejmuje omówienie ogólne zagadnień klęsk żywiołowych, sytuacji zagrożeń związanych z terroryzmem czy atakami zbrojnymi. 

Teoretyczne podejście do psychologii przetrwania w mieście, zdobywania pożywienia czy szukania bezpiecznego schronienia.

Na zajęciach kursanci zaznajomią się z technikami poruszanie się po mieście podczas sytuacji awaryjnych, z wykorzystaniem map lub samej infrastruktury miasta. 

Podczas zajęć uczestnicy kursu zostaną zaznajomieni z logistyką funkcjonowania miasta, która pozwoli kursantom na ewentualne planowanie akcji ewakuacyjnej czy ratunkowej.

Podczas kursu, spędzisz dwa dnijedna noc w miejskiej dżungli

Etap I Szkolenia
TEORIA PRZETRWANIA
 • Omówienie zagrożeń - czyli z czym możesz spotkać się na co dzień idąc do pracy, będąc na wakacjach lub kiedy smacznie śpisz.

 • Planowanie - czyli potocznie mówiąc "przygotowani przetrwają". Zaznajomimy Cię z tematami takimi jak: planowanie ewakuacji z miejsca zamieszkania, drogi ucieczki, przekażemy informacje jaką literaturę czytać, z jakich kursów warto korzystać.

 • Sprzęt - zapoznasz się ze sprzętem jaki warto posiadać, jak w terenie można zastąpić brakujący sprzęt. Poruszymy temat ubrania, które warto posiadać i  jakiej odzieży  unikać. Poznasz zasady kompletowania apteczki oraz jakim środkiem transportu najlepiej jest się poruszać w danej sytuacji awaryjnej. Pokażemy Ci jak skompletować swoje własne EDC (ekwipunek dźwigany codziennie), oraz plecak ucieczkowy.

 • Nawigacja - poznasz techniki nawigacji w mieście za pomocą kompasu oraz nawigacji GPS, zobaczysz jakich map używać oraz jak przygotować własną mapę, poruszymy również temat budowy infrastruktury miejskiej czyli "Jak działa Miasto"

 • Schronienie - pokażemy Ci jak i gdzie szukać schronienia, jakiego schronienia użyć w danej sytuacji awaryjnej oraz jakich materiałów użyć do budowy schronienia. Jakie schronienie uchroni cię przed promieniowaniem oraz jak zabezpieczyć mieszkanie podczas zagrożenia skażeniem chemicznym. 

 • Woda - jest najważniejszym elementem, którego  potrzebujemy aby żyć. Podczas zajęć zobaczysz jak można zdobyć wodę w mieście, jak i czym ją filtrować.   

 • Żywność - pożywienie w sytuacji awaryjnej nie jest najważniejsze, ale ze względów psychologicznych jest bardzo istotnym elementem, który powinieneś posiadać przy sobie, bądź wiedzieć jak je zdobyć. Powiemy jakie pożywienie najlepiej spożywać a jakiego unikać, jak żywność wpływa na ludzkie morale. Pokażemy Ci również jak przyrządzać pożywienie w terenie.

 • Ogień - z punktu widzenia pierwotnego elementu ludzkiego przetrwania i ochrony. Nauczysz się rozpalać ogień między innymi krzesiwem, metodami chemicznymi, za pomocą elektryczności czy oparów i gazów. Zobaczysz jak ratować życie za pomocą ognia oraz jakich materiałów używać aby wzniecić ogień już od pierwszej iskry. 

 • Leki - najistotniejszy element naszego EDC i plecaka ucieczkowego. Podczas zajęć zobaczysz czym się leczyć, jak zapobiegać chorobom oraz jak wytwarzać leki, pokażemy Ci również zasadę działania "super leku", który każdy powinien posiadać w swojej apteczce awaryjnej .

 • Psychologia - na koniec zajęć teoretyczno-praktycznych omówimy zagadnienia psychologii przetrwania. Poznasz najistotniejsze elementy ludzkiego zachowania i zasad postępowania w sytuacji zagrażającej naszemu życiu, poznasz techniki pozytywnego myślenia oraz zasady, które nie jednej osobie pomogły przetrwać.

Porwanie z samochodu - Inscenizacja

Etap II Szkolenia
ZADANIA SPECJALNE W MIEŚCIE

Zostaniesz rzucony miastu na pożarcie.

Podczas II etapu szkolenia wyruszysz z misją w miasto. Otrzymasz trzy zadania specjalne.
Podczas zadań, w których podstawowym elementem będzie presja czasu stawisz czoła swoim fobiom

i blokadom. Odnajdziesz miejsca, w których ukryliśmy wskazówki naprowadzające Cię na główny cel zadania. Za pomocą GPS oraz map papierowych przemierzysz miasto, odnajdziesz ukryte wskazówki, wykonasz zadanie, odnajdziesz schronienie. 
Zadania są tajemnicą firmy LifeTrip.pl ich treść poznasz podczas szkolenia. 

Etap III Szkolenia
PRAKTYCZNO-FIZCZNE ZAJĘCIA SPECJALNE

Podczas III etapu Szkolenia otrzymasz swoja awaryjną rację żywnościową, zbudujesz schronienie, na które pozwolą ci warunki oraz przygotujesz ciepły posiłek. Gdy Twoje morale wzrosną, a siły odbudują się na tyle aby dalej walczyć o przetrwanie przećwiczysz swoja wiedzę na temat awaryjnego rozpalania ognia, zbudujesz filtr do wody oraz przejdziesz przez nasz poligon do ćwiczeń fizycznych.
Przełamiesz swoje bariery i lęki ćwicząc praktykę awaryjnego używania lin wspinaczkowych, poznasz podstawowe węzły, które pomogą Ci w różnych sytuacjach. Przejdziesz przez tunel strachu oraz zaznajomisz się z podstawowymi technikami obrony ucieczki i ataku. 

Tradycją naszej szkoły przetrwania LifeTrip.pl są nocne manewry. Podczas nocnych zajęć:

 • Zostaniesz porwany.

 • Poddamy Cię stresowi podczas przesłuchania.

 • Zobaczysz jak na organizm działa strach, zmęczenie       i niewyspanie.

 • Zobaczysz jak zachować się podczas przybycia jednostek ratunkowych Policji.

 

Podczas Miejskiego Survivalu zobaczysz między innymi jak działa Gaz Obezwładniający, jak użyć go w obronie własnej i nie zrobić sobie krzywdy. Jak użyć pałki teleskopowej i jakie zagrożenia prawne mogą przysporzyć Ci kłopotów, gdy będziesz bronić siebie i swojej rodziny. 

 

* Szkolenie Miejski Survival skierowany jest do osób prywatnych. Szkolenie jest szkoleniem cywilnym i nie ma nic wspólnego ze szkoleniami S.E.R.E 

 

** Nie musisz posiadać nadzwyczajnych zdolności kondycyjnych, szkolenie jest dla wszystkich osób pełnoletnich lub posiadających pisemną zgodę rodzica. 

Etap IV Szkolenia
NOCNE MANEWRY - ZADANIE SPECJALNE

Specjalnie przygotowany proces szkoleniowy

Poszczególne etapy i punkty kontrolne są ściśle strzeżoną tajemnicą naszej firmy. 

Punkty kontrolne:

Podczas szkolenia, otrzymasz koperty z zadaniami, miejscami gdzie musisz dotrzeć w wyznaczonym czasie.

 

Jeśli wykonasz zadanie poprawnie, twoja droga potoczy się inaczej niż w wypadku źle wykonanego zadania.

Zadania:

Najlepiej uczyć się poprzez zabawę, dlatego nasz Miejski Survival to nie tylko, możliwość pozyskania wiedzy, która przyda się w przetrwaniu, ale również możliwość poznania nowych ludzi, dobrej zabawy i ogromnej satysfakcji z przygody jaką dla Ciebie przygotowaliśmy. 

Nauka i dobra zabawa

Warszawa pod wieloma względami potrafi zadziwić, każdego swoją nietuzinkowością. Warszawa w swoim arsenale posiada wiele miejsc urokliwych. Miejsc przerażających, niebezpiecznych ale również miejsc gdzie miasto otoczy Cię swoją opieką. Przejście Naszego kursu w Warszawie pozwoli Ci uzyskać zdolności, które spokojnie będziesz mógł wykorzystać w innych miastach czy wsiach w Polsce czy i nie tylko. 

Miasto Warszawa

Vouchery prezentowe

Strona korzysta z plików cookie,  oglądając stronę wyrażasz zgodę na przechowywanie danych statystycznych przez serwery Wix. Więcej znajdziesz w polityce prywatności.

© 2016 delus7 & LifeTrip - Szkolenia Kursy Survivalowe Outdorowe Warszawa - Szkoła Przetrwania