Survival Miejski - Baza Wiedzy Szkoleniowej

Tylko Przygotowani Przetrwają

Survival Miejski

Już niebawem w tym miejscu pojawi się fiszka z informacją dla ciebie

Psychologia Przetrwania w Mieście i w Lesie

Już niebawem w tym miejscu pojawi się fiszka z informacją dla ciebie

Uzdatnianie Wody 

Już niebawem w tym miejscu pojawi się fiszka z informacją dla ciebie

Pozyskiwanie Pożywienia

Już niebawem w tym miejscu pojawi się fiszka z informacją dla ciebie

Pierwsza Pomoc - Leki 

Już niebawem w tym miejscu pojawi się fiszka z informacją dla ciebie

10 zasad Jacka Pałkiewicza*

  1. W sytuacji zagrożenia pamiętaj o defensywie.

  2. Najlepszym przyjacielem są ostrożność i podejrzliwość i rozsądek.

  3. Największym wrogiem przyzwyczajenie.

  4. Wystrzegaj się "delikatnych" sytuacji -unikniesz ryzykownych okoliczności.

  5. O wyjściu z niebezpiecznej pułapki decydują: przełamanie strachu, trzeźwa ocena sytuacji, decyzyjność, agresywność, zaskoczenie.

  6. Obrona i związane z nią ryzyko pogorszenia twojej sytuacji muszą być zawsze adekwatne do wagi strat. Niezbędny jest bilans możliwych zysków i strat.

  7. Jeśli masz szansę ucieczki przed napastnikiem, skorzystaj z niej. Jeśli nie, zareaguj na agresję jeszcze bardziej brutalnym atakiem.

  8. Do walki o życie potrzebne są pokaźna doza zwierzęcego instynktu, zimna krew i bardzo dużo determinacji.

  9. Skutecznym atutem w sytuacji podbramkowej jest nagły, nieoczekiwany, wstrząsający krzyk, sygnalizujący agresorowi, że nie będziesz bezwolną ofiarą. Paraliżujący krzyk tobie pozwoli przełamać strach, a agresora zaskoczy tak, że spłoszy się i zrezygnuje ze swoich złych zamiarów; ty natomiast na pewno zyskasz kilka sekund potrzebnych na ucieczkę. Ponadto krzyk zawsze zwraca uwagę otoczenia, a tego napastnik chciałby uniknąć.

  10. Zachowaj czujność i nie trać kontaktu z otoczeniem. Wyostrzony zmysł obserwacji to najlepsza polisa ubezpieczeniowa, jaką możesz sobie zapewnić.

*Jacek Pałkiewicz  (ur. 1942 ) - reporter i odkrywca, członek brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w różnych strefach klimatycznych. 

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/889864,jacek-palkiewicz-radzi-jak-przetrwac-w-dzungli-miasta,id,t.html

Polecamy !!! - Lektura obowiązkowa

Higiena

Już niebawem w tym miejscu pojawi się fiszka z informacją dla ciebie

Plecak Ucieczkowy

Już niebawem w tym miejscu pojawi się fiszka z informacją dla ciebie

Bezpieczne Miejsca

Już niebawem w tym miejscu pojawi się fiszka z informacją dla ciebie

Zapasy

Już niebawem w tym miejscu pojawi się fiszka z informacją dla ciebie

9 Umiejętności, które ocalą twoje życie

1. Zaopatrzenie w wodę oraz w środki do jej filtracji:


Umiejętność zdobycia wody w mieście, oczyszczania i filtracji jest nieoceniona w lesie jak również w mieście. W mieście jednak woda jest bardziej zanieczyszczona. Upewnij się, że znasz kilka sposobów oczyszczenia wody. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, woda może być trudniejsza do znalezienia niż na pustyni.

Nawet jeśli mieszkasz w pobliżu strumienia lub jeziora, dotarcie do niego może być trudne i niebezpieczne
z powodu tysięcy spragnionych osób z tym samym problemem. Rozwiązaniem, może być np. zbieranie wody deszczowej.

2. Bezpieczeństwo:

 

W sytuacji zagrożenia, policja i wojsko zostanie rozesłane do miejsc gdzie najbardziej będą potrzebni, więc możesz spodziewać się, że liczba przestępstw gwałtownie wzrośnie, szczególnie jeśli w mieście zabraknie wody i jedzenia. Powinieneś zaopatrzyć się np. w gaz pieprzowy, pałki lub inną białą broń, którą możesz zakupić bez zbędnych zezwoleń. Środki zapobiegawcze w większości przypadków będą działać jako straszak, bez konieczności ich użycia. W temacie bezpieczeństwa, przyda ci się również system łączności, np. radio PMR, za pomocą którego możesz kontaktować się na niewielkie odległości z rodziną lub nasłuchiwać służb i komunikatów w radio FM.

 

3. Samoobrona, walka i broń:


Kiedy zabezpieczysz swój dom, warto pamiętać o tym, że podczas wypadów na zwiady, czy wypady w poszukiwaniu wody i żywności, będziesz narażony na kontakt z przestępcami, lub ludźmi, którzy w desperacji będą zdolni to bezpośredniego ataku na twoją osobę w celu przejęcia twoich dóbr. Warto w takich przypadkach znać kilka uników i ciosów, pozwalających opuścić szybko zagrożony teren. Najlepszą sztuką walki w mieście będzie Krav Maga. 

Użycie broni podczas niebezpiecznej sytuacji nie jest w brew pozorom takie łatwe, nóż może zostać ci odebrany a strzał z gazu pod wiatr może trafić w ciebie zamiast w napastnika, także pamiętaj aby ćwiczyć nawyki. 

 

4. Szkolenia i kursy:


Jeśli masz broń palną, musisz wiedzieć, jak się nią posługiwać bezpiecznie. Jeśli posiadasz inną broń, również powinieneś wyjąć ja z szafy i zapisać się na kurs lub szkolenie. To samo tyczy się umiejętności, które oferuje nasza szkoła przetrwania. Przełamanie swoich zahamowań, może uratować ci życie.  Wiedza, którą wyniesiesz ze szkoły przetrwania, pozwoli ci komfortowo i bez większego stresu przejść przez najcięższe sytuacje kryzysowe. 

 

5. Pierwsza pomoc i leki:


Prawdopodobnie masz zestaw pierwszej pomocy , ale czy naprawdę wiesz, co zrobić z tymi wszystkimi rzeczami? Pamiętaj, że szpitale mogą nie działać lub być przeciążone, co oznacza, że ​​życie przyjaciela lub członka rodziny może być w twoich rękach.

A jeśli jesteś tym, który został zraniony, możesz przynajmniej dać instrukcje innym (zakładając, że nadal jesteś przytomny).

Zapisz się na kurs pierwszej pomocy i uzbrój się we wszystkie potrzebne leki jakie mogą się przydać podczas sytuacji ekstremalnej.

 

6. Umiejętności:


Umiejętność naprawienia rzeczy w domu może mieć kluczowe znaczenie. Pamiętaj, że istnieje kilka rodzajów katastrof, które mogą uszkodzić twój dom. Jeśli tak się stanie, umiejętności hydrauliczne, elektryczne i stolarskie mogą być nieocenione.

Dodatkowo możesz wykorzystać te umiejętności do budowania sojuszy z sąsiadami, lub wymieniać umiejętności na pożywienie lub wodę

 

7. Naprawa sprzętu:


Niestety, większość młodych ludzi nie wie, jak naprawić sprzęt domowy. Jest to spowodowane wszechobecnym konsumpcjonizmem, w którym tak łatwo jest zużyty, zepsuty sprzęt wymienić lub kupić nowy.

Ale może nadejść czas, kiedy ludzie nie będą mogli kupić nowego sprzętu, będą zmuszeni do naprawiania rzeczy, które mają: generatory, radia, latarki, kuchenki kempingowa, systemy filtracji itd.

Znajdź i uporządkuj wszystkie instrukcje napraw i dowiedz się, jak naprawić swój sprzęt ratunkowy.

 

8. Naprawa pojazdu:


Samochód może być jedynym sposobem aby szybko opuścić zagrożone miejsce. Musisz znać się na podstawowych naprawach swojego samochodu, powinieneś posiadać zestaw narzędzi oraz części zamiennych do niego. 

 

9. Targowanie i negocjowanie:


Po upadku gospodarki, małe targi rozkwitają. Życie codzienne może trwać, ale wielu ludzi nie będzie stać na nowe rzeczy. Będą musieli kupić używane przedmioty i ewentualnie wymienić swoje własne przedmioty. Umiejętność targowania się może być nieoceniona.

Pamiętaj również, że wszystkie rzeczy, których teraz nie potrzebujesz a zgromadzisz w piwnicy, może okazać się kartą przetargową w handlu wymiennym. 

Strona korzysta z plików cookie,  oglądając stronę wyrażasz zgodę na przechowywanie danych statystycznych przez serwery Wix. Więcej znajdziesz w polityce prywatności.

© 2016 delus7 & LifeTrip - Szkolenia Kursy Survivalowe Outdorowe Warszawa - Szkoła Przetrwania