Czy Nadajesz Się Do Szkoły Przetrwania?

Za sprawą natury, która obdarzyła nas instynktem samozachowawczym, wszyscy mamy wolę przerwania i odczuwamy niepokój, gdy tylko coś zagraża naszemu życiu. Biorąc pod uwagę jednak tylko możliwości fizyczne, zostalibyśmy raczej marnie przez nią wyposażeni, aby móc przeżyć w nieprzyjaznym otoczeniu, czy też stawić czoła naszym naturalnym wrogom. Gdy jednak zastanowimy się nad rozwojem ewolucyjnym naszego gatunku, okaże się, że ta pozorna słabość przyniosła nam z czasem nieocenione korzyści. To ona bowiem zmusiła małpoludy, naszych przodków, do wysilenia swoich mózgów, by nie dać się w pojedynku, zwanym doborem naturalnym, silniejszym i większym stworzeniom. Im częściej bowiem nasi praprzodkowie posługiwali się umysłem zamiast mięśni, tym większą zyskiwali przewagę nad swoimi naturalnymi przeciwnikami. To z kolei powodowało, że szybciej rozwijał się ich mózg. Jesteśmy więc potomkami istot, które myślały, eksperymentowały, prześcigały się w pomysłach i dzięki temu potrafiły się przystosować do zmieniających się warunków, podczas gdy inne stworzenia ginęły. Natura więc uczyniła nas najlepszymi kandydatami do Szkoły Przetrwania; dotyczy to każdego bez wyjątku. Potrzeba nam jedynie tej niezbędnej odrobiny dodatkowej wiedzy i kilku podstawowych umiejętności, by nasze codzienne doświadczenia umieć wykorzystać w warunkach, z jakimi spotkać się można w dzikim i nieznanym terenie.              

Stworzony by przetrwać

Chociaż współczesny człowiek, dziecko miejskiej cywilizacji, zwykle żyje w izolacji od świata przyrody i naturalnie zagrożenia wzbudzają u niego większy strach niż u jego praprzodków, z łatwością może dostosować się do prymitywnych warunków i przetrwać nawet w najdzikszych zakątkach Świata. Najgorszym wrogiem człowieka w sytuacjach skrajnych jest strach, ale mając minimum niezbędnej wiedzy, można bez trudu go przezwyciężyć. 

© 2016 delus7 & LifeTrip - Szkolenia Kursy Survivalowe Outdorowe Warszawa - Szkoła Przetrwania 

Strona korzysta z plików cookie,  oglądając stronę wyrażasz zgodę na przechowywanie danych statystycznych przez serwery Wix. Więcej znajdziesz w polityce prywatności.