WATERTREKKING

Wolność i niezależność w podróżowaniu, przekraczaj granice razem z nami

Packrafting - Trekking - Survival - Bushcraft - Nature - Poland - Life - Trip

WATERTREKKING
ALTERNATYWA DLA BETONOWEGO KLIMATU

Packraft - Watertrekking

WATERTREKKING: odsłona nowej aktywności z LifeTrip! Przedzieramy się z plecakami przez lasy i zarośla. Głównym celem jednak będzie pokonanie RZEKI. Na celowniku mamy wszystkie rzeki w Polsce, gdzie zmierzymy się z mgłami, brakiem widoczności, chłodem i niepewnością, przeszkodami.    

 

WIelomiesięczne testy i próby prowadzone przez nasz zespół szkoleniowy, wdrażanie na kolejnych szkoleniach watertrekkingowych innych rozwiązań nauczania w warunkach realistycznych, pozwoliły nam osiągnąć sukces i udoskonaliły szkolenia trekkingowe o profilu wodnym do perfekcji. Chcemy zaprezentować Ci szkolenie dopracowane w 100%, gdzie w pełni będziesz mógł wykorzystać swój nieograniczony potencjał.    

 

Podczas spływu oraz samego trekkingu, skupimy się na nauce survivalowych technikach radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach, przyjdzie nam suszyć ekwipunek, który niespodziewanie wpadnie do wody, (śpiwór, buty, ubranie), będziemy musieli zmierzyć się z czasem podczas rozpalania ognia zmarzniętymi rękoma przy użyciu krzesiwa. Podczas morsowania oswoimy nasze ciała z rzeczną wodą o temperaturze około 8'C.    Jednym z pomijanych elementów szkoleń survivalowych jest tworzenie spisu trasy z podróży, dlatego każdy z uczestników będzie notować przebytą trasę, porównując spis z mapą, będziemy musieli osiągnąć wyznaczony przed szkoleniem cel. Tym samym przebrniemy przez temat terenoznawstwa, czytania map topograficznych i nawigacji z pamięci.     

Czytanie rzeki zimą to prawdziwe wyzwanie dla osób, które chcą zostać podróżnikami i odkrywcami. Rzeki i jeziora są jak żywy organizm, który zmienia się bezustannie, tworząc masę niebezpieczeństw, sztuką jest czytanie wody i poznanie technik współpracy z tym wodnym środowiskiem.    Jesień w naszym Polskim klimacie przynosi nam możliwość poznania własnych słabości i ograniczeń. Niekorzystne warunki panujące w Polsce w postaci wszechobecnej wilgoci wiatru i najgorszej temperatury, z jaką przychodzi się nam mierzyć 0'C, pokaże nam, jak przygotowane są nasze ciała na prawdziwą walkę o przetrwanie.     

 

Jeśli czujesz w sobie iskrę, która rozpala w Tobie istotę prawdziwego podróżnika, osobę głodną przygód. Jeśli potrzebujesz odmiany i nowego spojrzenia na naturę. Jeśli poszukujesz wiedzy, doświadczenia i praktyki, Zimowe Szkolenie Watertrekkingowe jest stworzone specjalnie dla ciebie.       Zapraszamy, zdobądź ten kawałek świata razem z nami !!!

Cztery Pory Roku

Szkolenia Packraftowe "Watertrekking" odbywają się przez cały rok, bez względu na pogodę, temperatury czy zagrożenia. Każde szkolenie packraftowe różni się od siebie, miejscem, porą roku, przeszkodami jak również zaawansowaniem. 

Podczas letnich szkoleń, skupiamy się bardziej na technikach pokonywania przeszkód takich jak zwałki czy ukształtowanie terenu. Podczas jesiennych szkoleń z użyciem Packraftów, zaczynamy walczyć z własnym organizmem, ograniczeniami związanymi z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Zimą skupiamy się na awaryjnych technikach radzenia sobie podczas nieprzewidzianych sytuacji, które mogą nas spotkać na wodzie. WIosną łączymy elementy wszystkich szkoleń z wyszczególnieniem linowych technik asekuracji na wodzie. 

Dniem i Nocą

Szkolenia Watertrekking (packrafting) odbywają się za dnia jak również nocą. Szkolenia dzienne skupiają się na szczegółowej wiedzy nawiązującej do spływów indywidualnych, pokonywaniu przeszkód, czytania wody, awaryjnych technik ratunkowych. Podczas nocnych szkoleń, skupiamy się na współpracy z partnerem, w końcu bezpieczeństwo przede wszystkim.