top of page

Czas Do ustalenia

|

Miłakowo

Zapisy - WaterTrekking - Spływ Packraftami - Warmia

Nigdy nie osiągniesz wielkiego sukcesu, jeśli twoja motywacja do poznawania nowych doświadczeń ma głębokość kałuży. Poznaj możliwości sprzętowe nowego rodzaju trekkingu, watertrekking'u

Zapisy - WaterTrekking - Spływ Packraftami - Warmia
Zapisy - WaterTrekking - Spływ Packraftami - Warmia

Czas i lokalizacja

Czas Do ustalenia

Miłakowo, Miłakowo, Polska

Goście

O wydarzeniu

Dwudniowe szkolenie z technik wodnego survivalu. Niezależnie czy survival znasz z telewizji, czy może mieszkasz w lesie, na naszym szkoleniu znajdziesz coś dla siebie i miło spędzisz czas na łonie natury. Szkolenie będzie nastawione na eksploracje poznanie technik spływu packraftem nocą i za dnia. Tereny okalające rzekę którą będziemy spływać, to magiczna kraina szczytami i wszechobecnymi rzekami usiana. W planie dwudniowej wyprawy: 

Piątek - Uroczyste rozpoczęcie zajęć, wspólnie zbudujemy pierwszy obóz wyprawowy, w którym podczas wieczornej biesiady, omówimy zagadnienia spływu rzeką. W świetle i cieple ogniska będziemy mieli okazję zintegrować się, poznać swoich partnerów na wodzie. 

Sobota - Wyprawę rozpoczniemy od wstępnego szkolenia pływania packraftem. Omówimy i przećwiczymy na wodzie zasady bezpieczeństwa i techniki sterowania pakraftem. 

W trakcie spływu poznamy techniki: 

Holowanie osoby poszkodowanej do brzegu 

Wchodzenie do packrafta z wody 

Techniki komunikacji na wodzie 

Pierwsza pomoc podczas sytuacji awaryjnej 

Czytanie wody (woda komunikuje się z nami w różnoraki sposób, aby zachować 100% bezpieczeństwa, musimy znać jej język i odpowiednio zawczasu reagować) 

Awaryjne rozpalanie ognia w celu ogrzania osoby poszkodowanej (zagadnienia hipotermii) Budowa schronienia w terenie. 

Techniki linowe asekuracyjne (węzły wykorzystywane w survivalu)

Niedziela - Ostatniego dnia wyprawy, w zależności od miejsca, do którego dopłyniemy, zostanie nam do pokonania około 10km drogi powrotnej do pozostawionych samochodów , Podczas Trekkingu, poruszymy takie zagadnienia, jak nawigacja za pomocą kompasu oraz samej natury. Omówimy również korzystanie z analogowych papierowych map. Podczas trekkingu pozyskamy w terenie wodę, poznamy techniki filtracji i przenoszenia wody, gdy nie posiadamy butelki lub innego naczynia. Poruszymy również zagadnienia związane z technicznymi aspektami oszczędzania wody, metody jej picia wykorzystywane przez rosyjskie służby wojskowe. 

Planowana rzeka, którą będziemy spływać to: Pasłęka, 

Nigdy nie osiągniesz wielkiego sukcesu, jeśli twoja motywacja do poznawania nowych doświadczeń ma głębokość kałuży.

Udostępnij to wydarzenie

Info. o wydarzeniu: Events
bottom of page