top of page

pt., 21 lip

|

Miłakowo

WaterTrekking - Najbardziej Ekscytujacy Spływ Packraftami

Nigdy nie osiągniesz wielkiego sukcesu, jeśli twoja motywacja do poznawania nowych doświadczeń ma głębokość kałuży. Poznaj możliwości sprzętowe nowego rodzaju trekkingu, watertrekking'u

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
WaterTrekking - Najbardziej Ekscytujacy Spływ Packraftami
WaterTrekking - Najbardziej Ekscytujacy Spływ Packraftami

Czas i lokalizacja

21 lip 2023, 21:00 – 23 lip 2023, 12:00

Miłakowo, Miłakowo, Polska

Goście

O wydarzeniu

Dwudniowa wyprawa, na której poznasz tajniki wodnego survivalu. 

 Niezależnie czy survival znasz z telewizji, czy może mieszkasz w lesie, na naszym szkoleniu znajdziesz coś dla siebie i miło spędzisz czas na łonie natury. Wyprawa będzie nastawiona na eksploracje poznanie technik spływu packraftem, czyli jednokomorowym pontonem wyprawowym. Warmia, magiczna kraina wąwozami i wszechobecnymi rzekami usiana. W planie dwudniowej wyprawy:  Piątek - Uroczyste rozpoczęcie zajęć, wspólnie zbudujemy pierwszy obóz wyprawowy, w którym podczas wieczornej biesiady, omówimy zagadnienia spływu Pasłęką. W świetle i cieple ogniska będziemy mieli okazję zintegrować się, poznać swoich partnerów na wodzie. Sobota - Wyprawę spienioną od skał Pasłęką rozpoczniemy od wstępnego szkolenia pływania packraftem. Omówimy i przećwiczymy na wodzie zasady bezpieczeństwa i techniki sterowania pakraftem.   Sprzęt zwodujemy na tamie w okolicach Elektrowni Wodnej Kasztanowo, do pokonania będzie 25km odcinek rzeki. W trakcie spływu poznamy techniki:

Holowanie osoby poszkodowanej do brzegu Wchodzenie do packrafta z wody Techniki komunikacji na wodzie Pierwsza pomoc podczas sytuacji awaryjnej Czytanie wody (woda komunikuje się z nami w różnoraki sposób, aby zachować 100% bezpieczeństwa, musimy znać jej język i odpowiednio zawczasu reagować) Awaryjne rozpalanie ognia w celu ogrzania osoby poszkodowanej (zagadnienia hipotermii) Budowa schronienia w terenie górskim Techniki linowe asekuracyjne (węzły wykorzystywane w survivalu)  Niedziela - Ostatniego dnia wyprawy, w zależności od miejsca, do którego dopłyniemy, zostanie nam do pokonania około 15km. Podczas Trekkingu, poruszymy takie zagadnienia, jak nawigacja za pomocą kompasu oraz samej natury, takiej jak roślinność, światło, wilgotność. Omówimy również korzystanie z analogowych papierowych map. Podczas trekkingu pozyskamy w terenie wodę, poznamy techniki filtracji i przenoszenia wody, gdy nie posiadamy butelki lub innego naczynia. Poruszymy również zagadnienia związane z technicznymi aspektami oszczędzania wody, metody jej picia wykorzystywane przez rosyjskie służby wojskowe.

Nigdy nie osiągniesz wielkiego sukcesu, jeśli twoja motywacja do poznawania nowych doświadczeń ma głębokość kałuży.

UWAGA!!! termin wyprawy zostanie ustalony z miesiecznym wyprzedzeniem, po uzbieraniu się grupy.

Lokalizacja rozpoczęcia Wyprawy: "Miłakowo - Warmia" 

https://goo.gl/maps/EwAMoPdrEQfs8RZU6

Wyprawę możęsz wykupić w naszym sklepie. 

https://www.lifetrip.pl/product-page/watertrekking-w-cenie-wypożyczenie-packraftu

To wydarzenie ma grupę. Możesz dołączyć do grupy, gdy zarejestrujesz się na wydarzenie.

Udostępnij to wydarzenie

Info. o wydarzeniu: Events
bottom of page