top of page

pt., 08 kwi

|

Krościenko nad Dunajcem

WaterTrekking - Spływ Packraftami Dunajcem (Pieniny)

Nigdy nie osiągniesz wielkiego sukcesu, jeśli twoja motywacja do poznawania nowych doświadczeń ma głębokość kałuży. Poznaj możliwości sprzętowe nowego rodzaju trekkingu, watertrekking'u

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
WaterTrekking - Spływ Packraftami Dunajcem (Pieniny)
WaterTrekking - Spływ Packraftami Dunajcem (Pieniny)

Czas i lokalizacja

08 kwi 2022, 22:00 – 10 kwi 2022, 13:00

Krościenko nad Dunajcem, 34-450 Krościenko nad Dunajcem, Polska

Goście

O wydarzeniu

Dwudniowe szkolenie z technik wodnego survivalu. Niezależnie czy survival znasz z telewizji, czy może mieszkasz w lesie, na naszym szkoleniu znajdziesz coś dla siebie i miło spędzisz czas na łonie natury. Szkolenie będzie nastawione na eksploracje poznanie technik spływu packraftem rzeką górską. Pieniny, magiczna kraina szczytami i wszechobecnymi rzekami usiana. W planie dwudniowej wyprawy: Piątek - Uroczyste rozpoczęcie zajęć, wspólnie zbudujemy pierwszy obóz wyprawowy, w którym podczas wieczornej biesiady, omówimy zagadnienia spływu Dunajcem. W świetle i cieple ogniska będziemy mieli okazję zintegrować się, poznać swoich partnerów na wodzie.Sobota - Wyprawę spienionym od skał Dunajcem rozpoczniemy od wstępnego szkolenia pływania packraftem. Omówimy i przećwiczymy na wodzie zasady bezpieczeństwa i techniki sterowania pakraftem. Sprzęt zwodujemy na Jeziorze Czorsztyńskim, do pokonania będzie 50km odcinek rzeki. W trakcie spływu poznamy techniki: Holowanie osoby poszkodowanej do brzegu Wchodzenie do packrafta z wody Techniki komunikacji na wodzie Pierwsza pomoc podczas sytuacji awaryjnej Czytanie wody (woda komunikuje się z nami w różnoraki sposób, aby zachować 100% bezpieczeństwa, musimy znać jej język i odpowiednio zawczasu reagować) Awaryjne rozpalanie ognia w celu ogrzania osoby poszkodowanej (zagadnienia hipotermii) Budowa schronienia w terenie górskim Techniki linowe asekuracyjne (węzły wykorzystywane w survivalu)

Niedziela - Ostatniego dnia wyprawy, w zależności od miejsca, do którego dopłyniemy, zostanie nam do pokonania około 15km szlakami górskimi przez jeden z najpiękniejszych szczytów Pienin. Lubań wzniesiony na 1211m nad poziomem morza, Z , Podczas Trekkingu, poruszymy takie zagadnienia, jak nawigacja za pomocą kompasu oraz samej natury, takiej jak roślinność, światło, wilgotność. Omówimy również korzystanie z analogowych papierowych map. Podczas trekkingu pozyskamy w terenie wodę, poznamy techniki filtracji i przenoszenia wody, gdy nie posiadamy butelki lub innego naczynia. Poruszymy również zagadnienia związane z technicznymi aspektami oszczędzania wody, metody jej picia wykorzystywane przez rosyjskie służby wojskowe. Nigdy nie osiągniesz wielkiego sukcesu, jeśli twoja motywacja do poznawania nowych doświadczeń ma głębokość kałuży.

Udostępnij to wydarzenie

Info. o wydarzeniu: Events
bottom of page