top of page

pt., 26 sie

|

Lokalizacja Do ustalenia

WaterTrekking - Spływ Packraftami - Pilica

Nigdy nie osiągniesz wielkiego sukcesu, jeśli twoja motywacja do poznawania nowych doświadczeń ma głębokość kałuży. Poznaj możliwości sprzętowe nowego rodzaju trekkingu, watertrekking'u

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
WaterTrekking - Spływ Packraftami - Pilica
WaterTrekking - Spływ Packraftami - Pilica

Czas i lokalizacja

26 sie 2022, 21:00 – 28 sie 2022, 13:00

Lokalizacja Do ustalenia

Goście

O wydarzeniu

Dwudniowe szkolenie z technik wodnego survivalu. Niezależnie czy survival znasz z telewizji, czy może mieszkasz w lesie, na naszym szkoleniu znajdziesz coś dla siebie i miło spędzisz czas na łonie natury. Szkolenie będzie nastawione na eksploracje poznanie technik spływu packraftem nocą i za dnia. Tereny okalające rzekę Pilicę, magiczna kraina szczytami i wszechobecnymi rzekami usiana. W planie dwudniowej wyprawy: Piątek - Uroczyste rozpoczęcie zajęć, wspólnie zbudujemy pierwszy obóz wyprawowy, w którym podczas wieczornej biesiady, omówimy zagadnienia spływu Pilicą. W świetle i cieple ogniska będziemy mieli okazję zintegrować się, poznać swoich partnerów na wodzie.Sobota - Wyprawę Pilicą rozpoczniemy od wstępnego szkolenia pływania packraftem. Omówimy i przećwiczymy na wodzie zasady bezpieczeństwa i techniki sterowania pakraftem. W trakcie spływu poznamy techniki: Holowanie osoby poszkodowanej do brzegu Wchodzenie do packrafta z wody Techniki komunikacji na wodzie Pierwsza pomoc podczas sytuacji awaryjnej Czytanie wody (woda komunikuje się z nami w różnoraki sposób, aby zachować 100% bezpieczeństwa, musimy znać jej język i odpowiednio zawczasu reagować) Awaryjne rozpalanie ognia w celu ogrzania osoby poszkodowanej (zagadnienia hipotermii) Budowa schronienia w terenie. Techniki linowe asekuracyjne (węzły wykorzystywane w survivalu)

Niedziela - Ostatniego dnia wyprawy, w zależności od miejsca, do którego dopłyniemy, zostanie nam do pokonania około 15km drogi powrotnej do pozostawionych samochodów , Podczas Trekkingu, poruszymy takie zagadnienia, jak nawigacja za pomocą kompasu oraz samej natury, takiej jak roślinność, światło, wilgotność. Omówimy również korzystanie z analogowych papierowych map. Podczas trekkingu pozyskamy w terenie wodę, poznamy techniki filtracji i przenoszenia wody, gdy nie posiadamy butelki lub innego naczynia. Poruszymy również zagadnienia związane z technicznymi aspektami oszczędzania wody, metody jej picia wykorzystywane przez rosyjskie służby wojskowe. 

Nigdy nie osiągniesz wielkiego sukcesu, jeśli twoja motywacja do poznawania nowych doświadczeń ma głębokość kałuży.

To wydarzenie ma grupę. Możesz dołączyć do grupy, gdy zarejestrujesz się na wydarzenie.

Udostępnij to wydarzenie

Info. o wydarzeniu: Events
bottom of page