top of page

Gry Survivalowo-Bushcraftowe - Początki

Szkolenia Survivalowe, zazwyczaj są schematyczne i jednakowo prowadzone w każdej firmie zajmującej się powyższym tematem. Wraz z przyjaciółmi, miłośnikami bushcraftu , sportu, jakim jest outdoor, postanowiliśmy trochę namieszać i stworzyć symulowane szkolenia na zasadach rywalizacji. Zebraliśmy najlepsze pomysły istniejące na rynku, napisaliśmy scenariusz przygody, rozpisaliśmy postacie różniące się pod względem umiejętności oraz dostępnych narzędzi. Nie będę tu opisywać dokładnie zasad panujących w samej grze, aby nie zdradzać sekretu Szkoleń LifeTrip.


"THE GAME IS BEGUN" Czyli pierwsza gra z serii "ZAGINIENI W PATYKACH" Podczas pierwszego ze szkoleń inscenizowanych kursanci wcielili się w przypadkowe postacie z życia realnego, otrzymali obowiązujące zasady panujące w szkoleniu oraz sprzęt potrzebny do wykonania zadań, jak również rzeczy potrzebne do rozwiązania zagadek.

Głównymi zasadami było zdobyć więcej punków niż towarzysz zabawy. Oczywiście zdobyć punkty współpracując z innymi, co stanowiło bardzo zabawne sytuacje i zwroty akcji. Zadania zawarte w scenariuszu wymagały od kursantów myślenia, używania już posiadanych umiejętności, uczyły współpracy jak również pozytywnie wpływały na przyswajanie wiedzy. Scenariusz szkolenia został napisany w taki sposób, aby w praktyce jedna zmiana lub inna metoda wykonania danego zadania wpływała na dalszy przebieg przygody. Może brzmi to trochę zawile, ale sprawdza się w praktyce. Scenariusz z pierwszej edycji gry, nigdy nie został użyty ponownie, choć nadal gra jest gotowa aby skorzystać z jej uroków. Szkolenie tego typu skierowane było do osób znających podstawy bytowania w leśnych klimatach. Każdy z uczestników pierwszej edycji szkolenia "ZAGINIENI W PATYKACH" otrzymał prezent od firmy LifeTrip. Ogłosiliśmy zwycięzce, choć nauka jaką kursanci wynieśli ze szkolenia survivalowego nie poszła w las, a została w nas, mianowicie wygrany odstąpił od zaszczytów i ogłosił, że wygrali wszyscy uczestnicy. Zwycięzca zrzekł się również z wygranej jaką był zwrot kosztów szkolenia. Pozdrowienia dla Przemka, zawsze jesteś mile widziany na naszych zajęciach.


Poniżej, krótki materiał filmowy jaki udało mi się nagrać, miłego oglądania.
222 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page