top of page

Moda Na Survival

"Survival" czyli sposób na niezależność w sytuacji awaryjnej / nieprzewidzianej.


Gdy zajrzymy na łamy prasy, poczytamy trochę wiadomości ze świata, z łatwością dostrzeżemy, że żyjemy w bardzo trudnych czasach, brak stabilizacji politycznej w Europie a nawet na całym świecie sprawia, że ludzie chcą być bardziej niezależni, chcą wziąć sprawy we własne ręce. Coraz częściej na szkolenia czy obozy survivalowe zapisują się ojcowie ze swoimi dziećmi.

Analizując rynek szkoleń survivalowych widzimy:

Zainteresowanie w podziale na płeć:

Mężczyźni: 64%

Kobiety: 36%

Tendencja w obu przypadkach jest rosnąca na korzyść kobiet dane z zeszłego roku pokazywały wartości M. 69% K. 31%.

Zainteresowanie w podziale na wiek:

35-44 lata 43%

25-34 lata 35%

18-24 lata 22%

Wartości utrzymują się na tym samym poziomie

jeśli chodzi o analizę porównawczą osób interesujących się tematyką survivalu a osobami, które zaczynają swoją przygodę z powyższym tematem, dane statystyczne plasują się jak w wykresie kołowym.


Z powyższych danych możemy wnioskować, że nasze stwierdzenie "Moda Na Survival" jest jak najbardziej słuszne.

Priorytetem, każdego z nas jest, a na pewno powinno być, zapewnić bezpieczeństwo swoim najbliższym i samemu sobie. Bez odpowiedniego szkolenia a na pewno bez ćwiczenia posiadanych umiejętności, powyższego warunku nie będziemy w stanie spełnić.

W czasach kiedy, każdy zdrowy chłopak w wieku poborowym z automatu dostawał bilet do odsłużenia służby wojskowej, przyszli mężczyźni może nie uczyli się jak przetrwać, ale uczyli się jak współpracować w grupie, chyba nie muszę tłumaczyć w czym taka nauka może się przydać. Minęło kilka lat od obowiązkowej służby wojskowej a nasza młodzież uogólniając, nie potrafi współpracować ze sobą, nie potrafi być samodzielna, jedyne co potrafi to siedzieć na portalach społecznościowych. Można powiedzieć, takie czasy, choć jest to tylko wymówka. Każdy ojciec chce wychować i przekazać wiedzę swojemu potomstwu jak najlepiej, lecz ciągły pęd za pieniądzem aby mieć na opłacanie podatków z automatu zabiera nam taką możliwość. W dzisiejszych czasach pozostawiamy nasze życie i życie naszych najbliższych "SYSTEMOWI" i teraz zadajcie sobie sami pytanie, czy jest to dobre? Czy system was wykarmi jak będziecie głodni? Czy system was wyleczy jak będziecie chorzy? A może system da wam dach nad głową? Odpowiedź jest jedna, "NIE!!!" A więc musimy być Panami własnego losu i zadbać o odpowiednią wiedzę i umiejętności. Musimy uwolnić się z labiryntu nieświadomości i zająć kluczowe miejsce w życiu swoim i rodziny. Szkolenia survivalowe pokazują jak być samodzielnym, odkrywają w nas wewnętrzne pokłady wiary w swoje siły. Szkolenia Survivalowe czy Obozy Przetrwania polecam bez wyjątku wszystkim. Podczas szkoleń poruszane są zagadnienia z psychologii, uczymy się współpracować w grupie, oraz wyłaniać lidera czyli osobę, która swoją pewnością siebie poprowadzi całą drużynę za sobą. Osoby mniej pewne siebie zaczynają dostrzegać w sobie posiadane zdolności i odpowiednie predyspozycje do wykonywania określonych czynności. Podczas walki o przeżycie, każdy się liczy i każdy wnosi coś do grupy. Tym samym reasumując, każdy wnosi coś od siebie, podczas szkoleń nikt nie jest pomijany, każdy poznaje swoje miejsce i przyczynia się do ogólnego sukcesu. Survival jako sztuka improwizacji, pokazuje nam, że nie musimy znać się na wszystkim, lecz uczy nas myślenia i podejmowania słusznych decyzji. Survival przestaje być postrzegany tylko jako bieganie po lesie i rozpalanie wszędzie ognisk, coraz częściej na szkoleniach widzimy osoby wycofane z brakiem odwagi w sobie. Szkolenia pomagają spojrzeć na świat z innej trochę perspektywy, pomagają przezwyciężyć własne lęki i kompleksy.

W ofercie szkoleń LifeTrip znaleźć możemy podstawy samoobrony (tylko na indywidualne zlecenia) gdzie Wykwalifikowani instruktorzy krav magi i kickboxingu prowadzą zajęcia ucząc kursantów odpowiedniego zachowania się podczas ataku bezpośredniego na ich osobę. Pokazują techniki postępowania awaryjnego podczas masowych zgromadzeń. Omawiane są zagadnienia psychologii tłumu i niebezpieczeństw jakie niesie za sobą "PANIKA"


Podsumowując "Moda Na Survival" czyli Szkolenia Survivalowe to sposób na zdobycie niezależności, wiary w siebie, to sposób aby pozbyć się lęków oraz poznać metody i techniki postępowania w sytuacjach nieprzewidzianych, jakie mogą nas spotkać, każdego dnia. Szkolenia / Obozy Survivalowe uczą wykorzystywania darów natury, posługiwania się narzędziami outdoorowymi oraz w razie potrzeby konstrukcji owych narzędzi, nie wspominając już o wiedzy jak udzielać pierwszej pomocy.


A ty jak postrzegasz Szkolenia Survivalowe?176 wyświetleń0 komentarzy
Post: Blog2_Post
bottom of page