top of page

Bartłomiej Kaczmarek nasz gość specjalny: sztuka w bushcrafcie

Zaktualizowano: 29 wrz 2022

Rozpoczynamy cykl artykułów przedstawiających naszych gości specjalnych i osoby bliskie Lifetripowi :)

Bohaterem dzisiejszej notki jest imć Bartłomiej Kaczmarek: kwintesencja człowieka outdooru, który jak sam mówi o sobie, lepiej czuje się w lesie, czy w górach niż pod dachem, osoba wielu talentów i zainteresowań, a przede wszystkim niezwykle kontaktowa persona, niezastąpiony gawędziarz ogniskowy i bardzo ciepły człowiek.

Przygoda Bartka z outdoorem rozpoczęła się we wczesnych i burzliwych latach "nastych", kiedy to las stał się jego miejscem ucieczki od szarości dnia codziennego, potem przyszła fascynacja górami, która z czasem zaowocowała karierą instruktora wspinaczki. Bart uraczył nas wieloma opowieściami o swoich przygodach w górach, ale najciekawszą musiałem siłą z niego wyciągnąć, kiedy to jako młody chłopak uratował życie 7-letniej dziewczynce, wiszącej nad przepaścią, więcej o tym zdarzeniu sprzed lat poczytacie tutaj: Echo Dnia Świętokrzyskie

Tak, trzeba przyznać, że przy wszystkich swoich zaletach Bart ma jedną, zasadniczą wadę: jest po prostu za skromny XD! Wszystkie fajne historie o jego osiągnięciach trzeba po prostu z niego bezlitośnie wyciskać! Bartek uprawia również wioślarstwo, dyscyplinę wymagającą sporej krzepy i wytrzymałości! Tutaj może się też pochwalić sporymi osiągnięciami jako wicemistrz Polski młodzików :)

Nasz gość interesuje się też łucznictwem, kto był chętny, mógł pod czujnym okiem Bartka postrzelać z łuku krótkodystansowego. A wiedzieliście, że z łuku można polować na ryby? Ja nie wiedziałem ;)