top of page

Bartłomiej Kaczmarek nasz gość specjalny: sztuka w bushcrafcie

Zaktualizowano: 29 wrz 2022

Rozpoczynamy cykl artykułów przedstawiających naszych gości specjalnych i osoby bliskie Lifetripowi :)

Bohaterem dzisiejszej notki jest imć Bartłomiej Kaczmarek: kwintesencja człowieka outdooru, który jak sam mówi o sobie, lepiej czuje się w lesie, czy w górach niż pod dachem, osoba wielu talentów i zainteresowań, a przede wszystkim niezwykle kontaktowa persona, niezastąpiony gawędziarz ogniskowy i bardzo ciepły człowiek.

Przygoda Bartka z outdoorem rozpoczęła się we wczesnych i burzliwych latach "nastych", kiedy to las stał się jego miejscem ucieczki od szarości dnia codziennego, potem przyszła fascynacja górami, która z czasem zaowocowała karierą instruktora wspinaczki. Bart uraczył nas wieloma opowieściami o swoich przygodach w górach, ale najciekawszą musiałem siłą z niego wyciągnąć, kiedy to jako młody chłopak uratował życie 7-letniej dziewczynce, wiszącej nad przepaścią, więcej o tym zdarzeniu sprzed lat poczytacie tutaj: Echo Dnia Świętokrzyskie

Tak, trzeba przyznać, że przy wszystkich swoich zaletach Bart ma jedną, zasadniczą wadę: jest po prostu za skromny XD! Wszystkie fajne historie o jego osiągnięciach trzeba po prostu z niego bezlitośnie wyciskać! Bartek uprawia również wioślarstwo, dyscyplinę wymagającą sporej krzepy i wytrzymałości! Tutaj może się też pochwalić sporymi osiągnięciami jako wicemistrz Polski młodzików :)

Nasz gość interesuje się też łucznictwem, kto był chętny, mógł pod czujnym okiem Bartka postrzelać z łuku krótkodystansowego. A wiedzieliście, że z łuku można polować na ryby? Ja nie wiedziałem ;)


Jednak głównym powodem dla którego zaprosiliśmy Bartka do nas, była jego pasja rzeźbienia. A zaczęło się, jak to zwykle w życiu bywa, od drobiazgu, czyli łyżki, którą u Bartka na prezent została dla mnie zamówiona (Bart, pamiętaj, łyżka ze żbikiem!), a potem od pomysłu do zaproszenia, Bartek bardzo szybko wylądował z całą rodziną u nas na szkoleniu, dając popisowe warsztaty z dłubania w drewnie.

Wszyscy chętni mogli pobawić się w dłubanie łyżki, wyrzeźbienie dziada, czy zrobienie samodzielnie gwizdka sygnałowego, satysfakcja ogromna, a popularność warsztatów nawet nas samych zaskoczyła.. Bartek, powtórzymy to w nowej odsłonie już niebawem! :) Poniżej kilka prac naszego Mistrza, uwierzycie, że Bartek zajmuje się rzeźbiarstwem dopiero od 2 lat? Jego prace są już publikowane w prestiżowym amerykańskim Woodcarving Illustrated Magazine!

Więcej prac Bartka znajdziecie na jego autorskiej stronie BKa.art. Serdecznie zapraszamy! Bartek nie tylko prowadził warsztaty, ale również cieszył się naszym szkoleniem, jak każdy inny kursant, mam nadzieję że dobrze się bawiliście! Pamiętaj, nasze drzwi zawsze stoją dla Was otworem!

Było nam niezwykle miło Cie gościć Bartek, do zobaczenia mam nadzieję jak najszybciej!

DobrySzlak.pl - blog prywatny Żbika ;)


176 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page