top of page

Ewa Harapin - inspiracja LifeTripu!

Zaktualizowano: 29 wrz 2022Poznajcie historię Ewy Harapin, dziewczyny, która w wyniku choroby nowotworowej straciła nogę. Przez długi czas nie mogła pogodzić się z losem i odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego właśnie ją to spotkało. Dopiero ostatnie lata przyniosły Ewie realizację życiową. Ewa odnalazła siłę poprzez działalność jako wolontariuszka, współpracując z dziećmi chorymi na raka, dając im siłę i dzieląc się swoją nadzieją, własnym przykładem pokazując, że przede wszystkim nie można się poddawać i nie wolno ustawać w walce o normalne życie, oraz że można się cieszyć rzeczywistością w pełnym wymiarze.

Więcej o historii Ewy znajdziecie na Instagramie, Facebooku oraz na Blogspot, zapraszam!

Obecnie Ewa pracuje w fundacji NA RATUNEK i udziela się w wielu akcjach zwiększających świadomość o chorobach nowotworowych, nadal pracuje z chorymi dziećmi, prowadzi wykłady i prelekcje, ale jej ostatni pomysł wręcz zadziwia rozmachem i odwagą, więcej o tym w kolejnej części tego artykułu.. :)

Istotną częścią życia Ewy, a jednocześnie jedną z dróg jej powrotu do radości istnienia jest sport. W ramach rehabilitacji Ewa chodziła na siłownie, gdzie szybko okazało się, że ma niesamowite predyspozycje do sportów siłowych.

Pod okiem dobrego trenera Ewa w niedługim czasie poczyniła postępy pozwalające zająć 3-cie miejsce w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc dla osób pełnosprawnych oraz 1-sze miejsce w Międzynaro