top of page

Ewa Harapin - inspiracja LifeTripu!

Zaktualizowano: 29 wrz 2022Poznajcie historię Ewy Harapin, dziewczyny, która w wyniku choroby nowotworowej straciła nogę. Przez długi czas nie mogła pogodzić się z losem i odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego właśnie ją to spotkało. Dopiero ostatnie lata przyniosły Ewie realizację życiową. Ewa odnalazła siłę poprzez działalność jako wolontariuszka, współpracując z dziećmi chorymi na raka, dając im siłę i dzieląc się swoją nadzieją, własnym przykładem pokazując, że przede wszystkim nie można się poddawać i nie wolno ustawać w walce o normalne życie, oraz że można się cieszyć rzeczywistością w pełnym wymiarze.

Więcej o historii Ewy znajdziecie na Instagramie, Facebooku oraz na Blogspot, zapraszam!

Obecnie Ewa pracuje w fundacji NA RATUNEK i udziela się w wielu akcjach zwiększających świadomość o chorobach nowotworowych, nadal pracuje z chorymi dziećmi, prowadzi wykłady i prelekcje, ale jej ostatni pomysł wręcz zadziwia rozmachem i odwagą, więcej o tym w kolejnej części tego artykułu.. :)

Istotną częścią życia Ewy, a jednocześnie jedną z dróg jej powrotu do radości istnienia jest sport. W ramach rehabilitacji Ewa chodziła na siłownie, gdzie szybko okazało się, że ma niesamowite predyspozycje do sportów siłowych.

Pod okiem dobrego trenera Ewa w niedługim czasie poczyniła postępy pozwalające zająć 3-cie miejsce w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc dla osób pełnosprawnych oraz 1-sze miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Podnoszeniu Ciężarów w kategorii do lat 23 dla osób niepełnosprawnych. Ewa jest również jedyną kobietą w Polsce która wykonuje martwy ciąg na jednej nodze, zobaczcie filmik z tym wyczynem! Wielki szacun!

A wiedzieliście, że Ewa jest też modelką! :) zobaczcie jej sesję zdjęciową w Monomoda!

Poznaliśmy Ewę w czerwcu , kiedy to z Klaudią i Aleksandrą przyjechała do nas na szkolenie bushcraftowych technik przetrwania. Ewa w ramach swojego planu życia pełną piersią postanowiła stawiać czoła różnym wyzwaniom i przełamywać swoje ograniczenia, próbować wszystkiego co do tej pory było poza zasięgiem. Ewa oprócz uprawiania sportów siłowych jeździ też na rowerze, co wcale nie jest takie banalne, jak się ma jedną nogę ;). Namówiona przez Klaudię, przyjechała na nasze szkolenie, a to co robimy wcale do łatwych nie należy, nawet dla osoby pełnosprawnej.

Ewa od początku wiedziała, że nie będzie miała żadnej taryfy ulgowej u nas, i była pełna obaw jak poradzi sobie z naszymi wyzwaniami. Muszę przyznać, że zaimponowały nam niesamowicie jej hart ducha i nieustępliwość: Ewa zrobiła długie kilometry spacerów, wliczając marsz nocny i przedzieranie się przez podmokłe trzcinowiska, kąpała się w rzece, pokonała bagno i uczestniczyła w całym programie szkolenia, radząc sobie wyśmienicie! Wszystko o kulach oczywiście! Poniżej więcej zdjęć z tego wydarzenia:Zerknijcie też na osobistą relację Ewy z naszego szkolenia! Jesteśmy wzruszeni, że udało nam się dostarczyć Ci Ewa tylu pozytywnych emocji! :)

Ewa! My jako LifeTrip pokazujemy ludziom drogę, zachęcamy do pokonywania własnych ograniczeń, zwalczania lęków i przesuwania granic. A to co zaprezentowałaś swoją postawą i męstwem sprawiło, że to Ty właśnie jesteś dla nas inspiracją. Jesteśmy pełni podziwu dla Twojej charyzmy, radości życia i entuzjazmu w realizacji swoich planów. Nie wspominając już nawet że jesteś przemiłą, pełną humoru i dystansu do siebie osobą! :)


Właśnie dlatego jako LifeTrip postanowiliśmy wesprzeć Twoje obecne wyzwanie DoGÓRYKulami!. Ewa postanowiła wejść o kulach na Szpiglasowy Wierch (2172 m n.p.m.) w Tatrach Wysokich. W próbie tej ja, Żbiku ;) będę miał zaszczyt i przyjemność towarzyszyć Ewie osobiście! Wejście ma na celu zebranie funduszy na zakup wózków sensorycznych, sprzętu niezbędnego chorym dzieciom do prawidłowego rozwoju psycho-fizycznego. Jeden taki wózek kosztuje około 38k PLN, i mamy ambicję zgromadzić środki na dwa takie sprzęty, czyli 78k PLN! Łapcie link do naszej zbiórki na siepomaga.pl Szczegółowe informacje o całym projekcie znajdziecie na podstronie Fundacji, gdzie pracuje Ewa!

Natomiast popularyzację całej akcji DoGÓRYKulami wspieramy naszym wydarzeniem Pontonem Przez Warszawę, LifeTripowa wyrypa będzie miała miejsce już w tą sobotę (11.07.2020)! Bądźcie z nami, zawsze szalone rzeczy i nowe pomysły! :)

Ewa, jesteś niesamowitą osobą i wielce nam zaimponowałaś swoją odwagą, determinacją, energią i jasną wizją tego, co chcesz osiągnąć. Będziemy wspierać Cię w osiągnięciu celu jako, że całkowicie popieramy idee, które promujesz. To był zaszczyt i przyjemność poznać Cię i mieć możliwość współpracy z Tobą obecnie. Jesteś WIELKA! :)

PS.: zdjęcia dzięki uprzejmości: Joanna Fink-Finowicka Maciej Fink-Finowcki

Sebastian Kostański Aleksandra Gzula Klaudia Knieja Ewa Harapin

DobrySzlak.pl - blog prywatny Żbika ;)

284 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page