top of page

I Kongres Futuro Bushcraftowy - opis i zdjęcia

Zaktualizowano: 29 wrz 2022

Od czego zacząć, żeby nic nie umknęło, żeby przekazać emocje i unikalną magię tego miejsca, tego wydarzenia, tego niezapomnianego weekendu integrującego ludzi lasu, outdooru, podróżników i wszystkich którym bliska jest idea wolności; żeby pokazać jak udało się wystrzelić w kosmos i bezpiecznie sprowadzić na ziemię prawie setkę osób!

Kongres Futuro Bushcraftowy, skąd taka nazwa? Na naszym zlocie zaprosiliśmy do współpracy rzemieślników leśnych, grupy rekonstrukcyjne, światowych wagabundów i znawców ekwipunku turystycznego. Ludzi lasu, outdooru i historii. Pokazaliśmy zamierzchłe traperstwo, obecną rzeczywistość bushcraftu w całej jego różnorodności i zbudowaliśmy dla Was platformę, z której każdy mógł zajrzeć w przyszłość i nakreślić własną wizję outdooru i swojej w nim obecności!

Cofam się myślą wstecz do kwietniowego dnia, kiedy temat Kongresu pierwszy raz wypłynął w luźnej rozmowie, a potem szlifowany był i doskonalony podczas wielu rozmów w Ekipie i z przyjaciółmi. Pamiętam każdy moment i każdy problem, który rozwiązywaliśmy po drodze, od wymyślania postaci, do załatwienia wywozu śmieci. Wszystko, co doprowadziło do tej chwili, kiedy na dwa dni przed Kongresem usiedliśmy, zjedliśmy jajecznice z ognicha, zakasaliśmy rękawy i z niczego stworzyliśmy mały świat w innym wymiarze rzeczywistości. Przygotowania były długie i męczące, na szczęście mogliśmy liczyć na pomoc przyjaciół: Czarek jesteś nieoceniony, Tomek, Magda i Maks sprawiliście się na medal! Dzięki takiej właśnie bezinteresownej pomocy wszystko się dobrze układa!