top of page

Nasi Partnerzy: Tour de Fundacja

Zaktualizowano: 29 wrz 2022

<< dwa plus dwa jest więcej niż cztery >>

Poznajcie dwójkę nietuzinkowych ludzi robiących niesamowite rzeczy i łączących realizację pasji ze sposobem na życie: Monika i Paweł Szpryngiel, założyciele i prowadzący fundację charytatywną Tour de Fundacja, z którą my jako LifeTrip mamy zaszczyt współpracować już prawie półtora roku!

Tour De Fundacja jest wyjątkowa z dwóch powodów: po pierwsze z tytułu samych sylwetek szacownych założycieli: ludzie otwartych, ciepłych, zaangażowanych, krystalicznie uczciwych i kipiących energią oraz pomysłami, a przy tym niezwykle kontaktowych. Po drugie z powodu sposobu, w jaki zachęcają do wspierania swoich inicjatyw: oboje Monika i Paweł są zapalonymi cyklistami i swoją miłością do rowerów inspirują darczyńców działań Fundacji do uczestniczenia w kolejnych inicjatywach!

Monika to mózg i "mędrca szkiełko i oko" organizacji, twardą ręką trzymająca w ręku sznurki i dbająca, żeby zębatki mechanizmu były zawsze naoliwione... zrezygnowała z pracy w korporacji, realizując się w działalności społecznej i charytatywnej. Paweł to wulkan energii, maszynka do pomysłów i tona inspiracji, koło zamachowe tego wehikułu, a przy tym niezły kozak o szerokim uśmiechu. Mają trójkę wspaniałych dzieciaków, bardzo aktywnych sportowo i chętnie udzielających się w pracach fundacji, od małego uczonych wrażliwości i uważności na potrzeby innych.

Sama Fundacja mówi o sobie tak: "Zmieniamy teraźniejszość dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzin zagrożonych marginalizacją oraz wykluczeniem społecznym, poprzez organizowanie wyjazdów aktywujących z elementami rehabilitacji, na które fundusze zbieramy dzięki wspólnemu rowerowaniu. Kochamy rowery, dlatego organizujemy krótko i długodystansowe wyprawy rowerowe dla małych i dużych uczestników oraz rozbudzamy pasję rodzinnego jeżdżenia na rowerach. Podczas warsztatów i wycieczek rowerowych uczymy dzieci bezpiecznego poruszania się po mieście. Przejechane kilometry, dzięki współpracy z biznesem, pozwalają finansować letnie i zimowe wyjazdy terapeutyczno-aktywizujące dzieci, rowerzyści zaś realizują swoją pasję pomagając innym." Zapraszam na krótki filmik, podsumowujący 4 lata działanie Fundacji:

Tour de Fundacja ma od dwóch lat status instytucji pożytku publicznego, możesz wspierać ich działania kierując do nich swój 1% podatku, co też i ja uczyniłem w tym roku ;). Zapisz sobie KRS 0000660366

Inicjatywą właśnie uruchomioną niedawno przez Monikę i Pawła są bezpłatne warsztaty rowerowe dla dzieci, dofinansowane z budżetu dzielnicy. A mnie osobiście bardzo przypadła do gustu inna forma wsparcia, słyszeliście o FaniMani.pl? W skrócie jest to aplikacja, która przy zakupach w wybranych sklepach, odprowadza część marży sprzedającego do wybranej organizacji społecznej. Wszelkie obciążenia z tytułu całego programu ponosi sprzedający, my jako kupujący płacimy normalną cenę. Więcej o tym możesz poczytać na stronie Fundacji!


Obozy wypoczynkowo-rehabilitacyjne dla podopiecznych Fundacji to osobna bajka. Mało kto poza bezpośrednio zaangażowanymi Moniką i Pawłem, oraz nami, którym takie działania są bardzo bliskie, zdaje sobie sprawę, jak ważne dla osoby niepełnosprawnej jest ekspozycja na ruch. Wystarczy zresztą popatrzeć na zdjęcia, zadowolenie na twarzach uczestników jest najpiękniejszą nagrodą! Tour de Fundacja organizuje swoje obozy zarówno w lecie, jak i zimą, podopieczni jeżdżą na nartach, rowerach, biorą udział w hipoterapii, zabiegach, masażach. Jest też organizowany czas dla ich opiekunów!

Bardzo bliska naszym zielonym serduchom jest idea pomagania i rozwoju poprzez kontakt z przyrodą, outdoorem i aktywnością sportową. My też staramy się promować wartościowe wg nas inicjatywy poprzez różne, bliskie naszemu profilowi aktywności, m.in akcję Do Góry Kulami poprzez przeprowadzenie zupełnie szalonego i karkołomnego spływu packraftami przez burzowe kanały Warszawy, oraz wspólne wejście z Ewą i Klaudią na Szpiglasowy Wierch.

Głównym corocznym wyzwaniem lifetripowym jest znany już co nieco Marsz na 100km przez Kampinos. Tegoroczna edycja wydarzenia była szczególnie ważna, bowiem po raz pierwszy połączyliśmy ją z akcją charytatywną i to właśnie dla podopiecznych Tour de Fundacji pomagaliśmy zbierać fundusze! Na inauguracji marszu stawił się Paweł na swojej specjalnie skonstruowanej trajce i dzielnie nam towarzyszył rzez pierwsze 15km marszu, mimo korzeni i piachu na szlaku. Paweł, dziękujemy, że byłeś! Całą swoją postawą, pokazujesz, że mimo niepełnosprawności, można pokonywać bariery, często trudno wyobrażalne nawet dla w pełni zdrowego człowieka!

Z kolei kamieniem milowym dla Tour de Fundacji jest ich coroczna, letnia wyprawa rowerowa. W tamtym roku pokonali razem z sympatykami ponad 750km w podziękowaniu za wkład darczyńców oraz popularyzując swoją działalność. Ty też możesz z nimi pojechać, napisz na kontakt@tourdefundacj.pl


Dlaczego LifeTrip podjął współpracę z Tour De Fundacja? Bliska jest nam zarówno idea przebywania w outdoorze i aktywności sportowej, oraz praca przy pomaganiu innym, których los bardziej doświadczył. Również pokonywanie barier i ograniczeń, jest elementem wspólnym. Może dlatego właśnie tak dobrze nam się współpracuje, a już podjęliśmy rozmowy o kolejnych projektach, ich efekty poznacie niedługo. ;)

DobrySzlak.pl - blog prywatny Żbika ;)

90 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page