top of page

Nasi Partnerzy: Tour de Fundacja

Zaktualizowano: 29 wrz 2022

<< dwa plus dwa jest więcej niż cztery >>

Poznajcie dwójkę nietuzinkowych ludzi robiących niesamowite rzeczy i łączących realizację pasji ze sposobem na życie: Monika i Paweł Szpryngiel, założyciele i prowadzący fundację charytatywną Tour de Fundacja, z którą my jako LifeTrip mamy zaszczyt współpracować już prawie półtora roku!

Tour De Fundacja jest wyjątkowa z dwóch powodów: po pierwsze z tytułu samych sylwetek szacownych założycieli: ludzie otwartych, ciepłych, zaangażowanych, krystalicznie uczciwych i kipiących energią oraz pomysłami, a przy tym niezwykle kontaktowych. Po drugie z powodu sposobu, w jaki zachęcają do wspierania swoich inicjatyw: oboje Monika i Paweł są zapalonymi cyklistami i swoją miłością do rowerów inspirują darczyńców działań Fundacji do uczestniczenia w kolejnych inicjatywach!

Monika to mózg i "mędrca szkiełko i oko" organizacji, twardą ręką trzymająca w ręku sznurki i dbająca, żeby zębatki mechanizmu były zawsze naoliwione... zrezygnowała z pracy w korporacji, realizując się w działalności społecznej i charytatywnej. Paweł to wulkan energii, maszynka do pomysłów i tona inspiracji, koło zamachowe tego wehikułu, a przy tym niezły kozak o szerokim uśmiechu. Mają trójkę wspaniałych dzieciaków, bardzo aktywnych sportowo i chętnie udzielających się w pracach fundacji, od małego uczonych wrażliwości i uważności na potrzeby innych.

Sama Fundacja mówi o sobie tak: "Zmieniamy teraźniejszość dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzin zagrożonych marginalizacją oraz wykluczeniem społecznym, poprzez organizowanie wyjazdów aktywujących z elementami rehabilitacji, na które fundusze zbieramy dzięki wspólnemu rowerowaniu. Kochamy rowery, dlatego organizujemy krótko i długodystansowe wyprawy rowerowe dla małych i dużych uczestników oraz rozbudzamy pasję rodzinnego jeżdżenia na rowerach. Podczas warsztatów i wycieczek rowerowych uczymy dzieci bezpiecznego poruszania się po mieście. Przejechane kilometry, dzięki współpracy z biznesem, pozwalają finansować letnie i zimowe wyjazdy terapeutyczno-aktywizujące dzieci, rowerzyści zaś realizują swoją pasję pomagając innym." Zapraszam na krótki filmik, podsumowujący 4 lata działanie Fundacji: