top of page

Co takiego da Ci szkoła przetrwania


W dzisiejszych czasach najlepszym określeniem na szkołę przetrwania jest powiedzenie

"Wrota do innego świata - świata, w którym przetrwanie zależy tylko od Ciebie"


Co da ci szkoła przetrwania?


Opiszę to swoimi, indywidualnymi odczuciami.


Szkoła przetrwania pozwala wyrwać się z codziennego życia, gdzie będąc więźniami czasu jak roboty odtwarzamy zapisane w naszych głowach programy.


"6:00 pobudka - 8:00 praca - 16:00 powrót do domu - 22:00 trzeba kłaść się spać, 6:00 pobudka - 8:00 praca ........ "


Szkoła przetrwania pokazuje na nowo jak żyć, jak przetrwać, jak radzić sobie ze swoimi ograniczeniami, pokazuje jak dużo zależy od nas samych, gdzie nikt i nic nie zrobi za nas pracy, która pozwala przetrwać.


Cywilizacja i postęp technologiczny rozleniwia i odbiera człowieczeństwo, bezwiednie stajemy się robotami podłączonymi do sieci.


Czy książki o tematyce survivalowej mogą zastąpić zajęcia na kursie przetrwania?


Na to pytanie jest jedna odpowiedź - NIE.

Teoria to tylko początek przygody z survivalem, każda teoria wymaga praktyki, szkoła przetrwania to praktyczne podejście do czynności i wiedzy, które powinniśmy po ukończonym szkoleniu ćwiczyć i poszerzać nasza wiedzę.Czy warto kupić kurs przetrwania w prezencie pod choinkę?


Nie będę owijać w bawełnę i odpowiem "JAK NAJBARDZIEJ TAK" Nie ma bardziej oryginalnego prezentu niż przygoda outdoorowa, gdzie podczas zajęć można poznać techniki przetrwania w postaci awaryjnego filtrowania wody, niecenia ognia różnymi metodami, pozyskiwania pożywienia czy wytwarzania leków. Podczas kursu możemy zobaczyć jak reaguje organizm na zmienne warunki atmosferyczne. Mógłbym w tym miejscu rozpocząć pisanie książki o tematyce survivalowej więc nie będę rozwijać dalej swojej myśli.


Co warto kupić w prezencie jako dodatek do kursu przetrwania?


Dobrym pomysłem na upgrade kursu przetrwania może być zakup noża lub krzesiwa. W zależności od osoby, którą chcemy obdarować i jej zainteresowań, super prezentem pod choinkę, może być kurs survivalowy i filtr słomkowy do wody.


Prezentów w tematyce survivalu jest bardzo dużo, ale warto również zwrócić uwagę, że poza, krzesiwem, filtrem do wody i nożem można kupić linkę survivalową "Paracord"


W tym miejscu skończymy ten krótki aryków. Zachęcam do kupna naszych szkoleń jako prezent pod choinkę. ;) Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku ;)


60 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page