top of page

Prezenty Dla Survivalowca: Inspiracje na Niezwykłe Świąteczne Upominki

Zaktualizowano: 24 paź 2023


Prezenty Dla Survivalowca: Inspiracje na Niezwykłe Świąteczne Upominki


Nadchodzi ten wyjątkowy czas roku, gdy choinka ozdabiana jest błyszczącymi bombkami, a dźwięki kolęd wypełniają nasze domy. To również moment, kiedy zastanawiamy się, jakie prezenty sprawić naszym bliskim. Jeśli masz w swoim gronie miłośnika survivalu, to mamy dla ciebie kilka doskonałych pomysłów na prezenty, które dostarczą im radość i przydatne narzędzia do przetrwania. Oto nasza lista inspiracji na prezenty dla survivalowców.


1. Nóż Survivalowy


Każdy prawdziwy survivalowiec doceni solidny nóż. To nie tylko narzędzie do przetrwania, ale także przedmiot wielofunkcyjny, który przyda się w wielu sytuacjach. Wybierz nóż z ze stałą głownią, może to też być multitool i wieloma przydatnymi funkcjami, takimi jak otwieracz do puszek czy krzesiwo lub piła.


2. Eksploracyjna Latarka


Dobra latarka może zrobić ogromną różnicę w trudnych warunkach. Wybierz latarkę o dużej mocy światła, długim czasie pracy na baterii i funkcjach takich jak tryb SOS, czy światło czerwone lub zielone. To narzędzie, które sprawdzi się podczas eksploracji terenów wieczornych lub nocnych.


3. Osprzęt Do Oczyszczania Wody


Woda to podstawa życia, a podczas ekstremalnych wypraw nie zawsze mamy dostęp do czystej wody pitnej. Przydatne prezenty to filtry lub tabletki do oczyszczania wody, które pomogą zapewnić bezpieczne źródło nawodnienia.


4. Książki i Poradniki Survivalowe


Wiedza to potęga, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. Wybierz książki lub poradniki survivalowe, które zawierają praktyczne wskazówki dotyczące przetrwania, ziołolecznictwa, nawigacji, medycynie polowej i innych istotnych tematach np. terenoznawstwie.


5. Plecak Survivalowy


Plecak, który został specjalnie zaprojektowany z myślą o survivalowcach, to prezent, który pozwoli na przechowywanie wszystkich niezbędnych rzeczy w jednym miejscu. Upewnij się, że plecak ten ma liczne kieszenie, pasy kompresyjne i jest wytrzymały, ale nie zapomnij aby był lekki.


6. Kompas


Kompas to nieocenione narzędzie w orientacji w terenie. Wybierz kompas, który można łatwo zapakować w kieszeni lub przytroczyć do paska. To sprzęt, który może okazać się niezastąpiony podczas wędrówek w nieznane rejony.


7. Kursy Survivalowe


Jeśli twój bliski to prawdziwy entuzjasta survivalu, rozważ podarowanie mu udziału w kursie/ wyprawie survivalowej. To doskonała okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i doświadczenia. Ale przede wszystkim to okazja do tego, żeby przeżyć niezapomnianą przygodę pod opieką wykwalifikowanego instruktora.


Z kuponem "LIFEONTHETRIP" otrzymasz zniżkę 10% na nasze szkolenie survivalowo bushcraftowe. wystarczy podczas zamówienia wpisać "LIFEONTHETRIP"


8. Hamak i Tarp


Hamak i Tarp to elementy wyposażenia, ułatwiające regeneracje w terenie podczas wypraw, na które z pewnością Twój survivalowiec zacznie się wybierać. Hamak z Tarpem pomagają na bytowanie w terenie nie pozostawiając śladów, jest to forma szeroko rozpowszechniona w nowoczesnym outdoorze.Oto kilka inspiracji na prezent pod choinkę dla miłośników survivalu. Niezależnie od tego, czy są to święta Bożego Narodzenia czy okazja do obdarowania kogoś bliskiego, te upominki z pewnością dostarczą radość i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas przygód na świeżym powietrzu. Wesołych Świąt!


Jeśli potrzebujesz konkretnych nazw produktów które rekomendujemy, napisz do nas, podzielimy się z Tobą sprzętem, który sami wykorzystujemy w terenie.

Poniżej pozwalam sobie zamieścić treść wiadomości z jednym kursantów naszej szkoły, może przyda Ci się ta wiedza. Nadmienię, że nie jesteśmy przez nikogo opłacani, nie reklamujemy nikogo, dzielimy się tylko naszym doświadczeniem i wiedzą na temat sprzętu, który sami na sobie testujemy.

***********************************************************************

Cześć, to co polecam z czystym sumieniem.


Jeśli chodzi o hamaki i tarpy, polecam FlyHamak, jest to sprzęt ultralight z wysokiej półki jakościowej, LeśnyLudzik to samo, są to Polskie firmy, które podejdą do Ciebie jak do przyjaciela, zaopiekują się Tobą i uszyją sprzęt pod Ciebie.


Poniżej sprzęt, który sam używałem długie lata i nigdy mnie nie zawiódł ;)


- buty za kostkę Buty Salewa u mnie się sprawdzają, najlepiej jak wybierzesz się do sklepu i przymierzysz, dobrze kupić 1,5 rozmiaru większy but ;) zawsze można je skrócić wiązaniem, a jak będziesz łatać więcej to nie poobcierasz stóp. Ja osobiście często na trekkingi 100km biorę 2 rozmiary większy but. Dobre też są buty Lowa, to już sprzęt do lasu, kiedyś jedną parę miałem 5 lat ;) zima lato jesień wiosna i tak w kółko. Ale trafiły mi się robione dla żołnierzy. Te sklepowe aktualnie wytrzymują rok ;) pamiętaj jednak, że ja dużo chodzę ;) - hamak Hamak i Tarp jeśli nie zależy Ci na wadze, polecam od DD Hamocks. Mają bardzo „niezniszczalne materiały”. Tarp 3x3 jest uniwersalny i na glebę i na hamak ;) Te firmy które cenię za jakość, nigdy nie zawiodły: FlyHamak - Polska firma LesnyLudzik - Polska firma DD Hamocks - bodajże wywodzi się ze Szkocji. Hamaki od Topex Neotools są całkiem fajne jeśli będziesz uważać na moskitierę ( źle używana potrafi się podrzeć) Cena jest świetna bo 120 PLN fajna przepuszczalność. Wszystko zależy jednak, jaki posiadasz budżet. W sprzęcie outdoorowym cena = jakość. Nie da się tu inaczej. Materiały kosztują ;) Nie kupuj jednak od NeoTool tarpa!!! bo nie trzyma wody, kapie na głowę ;) jest to jednak co by nie było taka troszkę zapchajdziura na rynku sprzętu outdoorowego, jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna ocena. Pomyśl w tym miejscu o podpince pod hamak, bez tego będziesz ciągle walczyć o przetrwanie. Firmy podpinek jak powyżej, można by jeszcze dorzucić Cumulus’a ale ich podpinki puchowe trochę kosztują ;) - tarp (mówiłeś, że Fjord Nansen 3x3 jest całkiem dobry)

Fiorda sam nie miałem ale ludzie przyjeżdżają na szkolenia i nikt nie narzekał. Sam jednak nie używałem, więc nie mogę na 100% za nich ręczyć. Fiord ma fajne puchowe śpiwory w przystępnych cenach, tu jednak nie jestem wymagający, sporo jestem w terenie więc moja termika robi robotę, sporo morsowania i nieprzegrzewania organizmu pozwoli Ci się regenerować bez miliona warstw ubrań i piętnastu śpiworów. ;) - nóż To oczywiście wyśmiewana Mora ;) dobre i niezawodne. Lekkie i ostre. Robust jest moim ulubionym, ale to węglówka więc uczy dbać o nóż ;) Często też używam Laminatu, bodajże 107, mówię tu ciągle o Mora Knive. Nóż to już taka trochę indywidualna sprawa, ale w teren nie polecam otwieraczy do czołgów, zwykła Mora wystarczy. Do tego Piła od Silki, długość 210 jest czasem za mała ;) - plecak GREGORY mi akurat odpowiada, ze względu na pas biodrowy, który podczas długich trekkingów nie zahacza na podejściach w górach o udo, powodując znaczący dyskomfort, ale to pojawia się dopiero przy więcej niż 30km w górskim terenie. Warto zwrócić jeszcze uwagę na plecaki Osprey. Również bardzo dobry jak u Gregorego system nośny, jednak szerszy pas biodrowy powoduje pozornie większą wygodę, a w czasie powoduje dyskomfort opisany powyżej.


Ogólnie nie polecam oszczędzać na sprzęcie, w efekcie końcowym zawsze wydaje się więcej jeśli chcesz zaoszczędzić. Odwleczesz tylko zakup lepszego.

***********************************************************************Polecane sklepy ze sprzętem outdoorowym.67 wyświetleń0 komentarzy

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page