top of page

Rodzinne Kajakowanie Bushcraftowe

Zaktualizowano: 29 wrz 2022Co najmniej raz w roku w sezonie letnim staramy się zorganizować bushcraftowe kajakowanie rodzinne, czyli weekendowy lub (najchętniej) kilkudniowy spływ kajakami w atrakcyjnym rejonie Polski. Nasza uwaga koncentruje się na najmłodszych uczestnikach imprezy! Już dzieci w wieku od 5 lat wzwyż radzą sobie świetnie ze spędzeniem całego dnia aktywnie na wodzie w towarzystwie rodzica bądź opiekuna.

Na naszych spływach bushcraftowych zwiedzamy piękne tereny Mazur, Warmii, Kaszub, Pomorza, Mazowsza... staramy się bywać w okolicach o dużej różnorodności otoczenia, cichych, atrakcyjnych przyrodniczo . Mamy też wiele swoich ulubionych miejscówek, które chcemy Wam pokazać!

Sam spływ jest bardzo urozmaicony, zarówno na rzece jak i na jeziorach dbamy o pokazanie dzieciakom ciekawych miejsc, zjawisk i uczymy patrzeć na otaczającą nas przyrodę z szacunkiem i wrażliwością, opowiadając o napotkanych ptakach, zwierzętach, roślinach czy owadach.

Wszelkie przeszkody na wodzie to okazja do sprawdzenia się i niesamowita rozrywka dla najmłodszych! Odrobina strachu z ich strony, czy damy radę, ale potem okazuje się, że Tata/Mama znowu okazali się niezwyciężeni!

Mosty to zawsze urozmaicenie na trasie i dodatkowe emocje!

Czasem zwykłe wpłynięcie w trzcinowisko jest dla malucha niczym zanurzenie się w tajemniczej Narni! Dodaj do tego możliwość podejrzenia kaczek czy łabędzi, czy spotkanie z wypłoszonym kormoranem, a dziecko już ma komplet wrażeń!

W upalne dni często korzystamy z ochłody w wodzie, dzięki temu dzieci od małego oswajają się z żywiołem, a dla wszystkich to nie tylko integracja rodzic-dziecko, ale po prostu pyszna zabawa!

Zawsze też jest możliwość przeprowadzenia szybkiego ataku z flanki, bitwa wodna to mnóstwo śmiechu!

Całodzienne wiosłowanie nie jest wyczerpujące ponieważ urozmaicamy je częstymi przystankami, podczas których najmłodsi mogą się wyhasać, podjeść a dorośli rozprostować nogi i omówić bieżącą marszrutę.

Przekąski można zorganizować też bezpośrednio na wodzie, to dodatkowa atrakcja dla naszych milusińskich!

Spytacie, czemu kajakowanie w naszym wydaniu jest bushcraftowe? Bushcraft, to sztuka przebywania na łonie przyrody i przestrzegania jej praw, to również umiejętność radzenia sobie z dala od ułatwiających życie rozwiązań cywilizacyjnych. Podczas postojów dzieci widzą jak przygotowujemy schronienie, jak rozpalamy ogień dbając o prawidłowe przygotowanie ogniska, jak przy pomocy węzłów dbamy o swój ekwipunek i jak bezpiecznie posługujemy się nożem. Obcowanie z przyrodą od najmłodszych lat wyrabia wrażliwość, przestrzenność myślenia, funkcjonowanie w grupie i radzenie sobie w niespodziewanych sytuacjach. Pokrzywa? Komar? Błoto? Po bliskich spotkaniach z takimi atrakcjami młody człowiek bogaty w nowe doświadczenia krzepnie i uczy się samodzielności.

Wrażenia z takiego zielonego noclegu na zawsze naznaczą wspomnienia z dzieciństwa!

... a gdy dzieci śpią, dorośli mają czas bardziej dla siebie, na rozmowę, wymianę doświadczeń, bushcraftowe rękodzieło, czy pogadanie o swoich pociechach, albo planach na jutrzejszą trasę. Zawiązują się znajomości na lata, a dorośli również ulegają czarowi outdooru i nierzadko wracają do nas , żeby kontynuować swoją bushcraftową podróż! Sprawdź sam i zobacz różnorodny wachlarz naszych szkoleń!

Poranki też dostarczają dużo wrażeń. Najmłodsi tryskają humorem naładowani od rana zieloną energią, żeby nie wspomnieć o pysznej, outdoorowej jajecznicy! W lesie wszystko smakuje wybornie a nawet w największym niejadku budzi się wilczy apetyt!

Zarówno jeziora jak i rzeki dostarczają ogromu wrażeń, każde na swój sposób i zawsze staramy się płynąć najbardziej urozmaiconą trasą. Warto dodać, że Mamy radzą sobie równie dobrze jak Tatusiowie, a starsze dzieci bardzo chętnie same z siebie chwytają za wiosła, żeby pomóc!

Ogromnym plusem całego bushcraftowego spływu rodzinnego jest fakt, że zapewniamy towarzystwo dla najmłodszych. Nawet jeśli jesteś rodzicem i chcesz zabrać swoją pociechę na kajaki, ale nikt z Twojego otoczenia nie podziela Twojego pomysłu, zawsze możesz ustawić się z LifeTripem i w ramach wspaniałego wyjazdu spędzić czas w towarzystwie osób podobnie podchodzących do outdorowych aktywności a Twoje dzieci będą mogły bawić się z rówieśnikami, ucząc się jednocześnie nowych umiejętności! Zapewniam, że będzie to niesamowita przygoda a jednocześnie unikalny czas integracji na linii rodzic-dziecko. Popatrz na te widoki i nie wahaj się dłużej!

Do zobaczenia poza szlakiem!

DobrySzlak.pl - blog prywatny Żbika ;)

62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page