top of page

Spanie dla minimalistów, czyli tarp ultra-light za ok. 10 złIdziesz na długą wędrówkę, ruszasz w nieznane z małym plecakiem?? Potrzebujesz ekonomicznego i lekkiego zadaszenia na noc? Ostatnio stanąłem przed takim problemem i wpadłem na pomysł. Tarp 210x160, który waży 120g. Mój cebulowy daszek jest zrobiony z foli NRC, która po małych modyfikacjach staje się pełnowartościowym tarpem.Koc życia (folia NRC)

Taśma Duct Tape

Pałeczki do sushi (opcjonalnie inne kołki drewniane lub z tworzywa)

oraz narzędzia, które każdy z nas ma w domu takie jak nożyczki czy dziurkacz.


Zaczynami od wklejenia zaczepów w narożnikach folii NRC. Musimy pamiętać żeby zrobić to po przekątnej folii, aby lepiej się układała podczas rozwieszania. Koniec każdego zaczepu wzmacniamy poprzecznie kołkiem, dzięki czemu mamy pewniejsze mocowanie odciągów. Następnie wzmacniamy krawędzie naszego tarpa, tak żeby w każdym narożniku powstał kształt strzałki. Im staranniej to zrobimy, tym nasz tarp będzie się lepiej układał. Kolejny etap to wycięcie oczek pod sznurek.


Ja użyłem do tego urządzenia kaletniczego do wycinania dziur w skórze, ale można to zrobić dziurkaczem biurowym, bądź po prostu nożem.