top of page

Jak Przygotować Się Do Marszu? - Psychika i Ciało


Wiemy już co powinno znaleźć się w naszym plecaku, wiemy co będziemy jeść i pić. Zajmijmy się teraz przygotowaniem naszej psychiki i ciała.

Jak wiemy w sporcie najważniejsze jest nastawienie i siła naszego charakteru. Niektórzy twierdzą, że 80% sukcesu znajduje się w głowie, potwierdzam to stwierdzenie.Najważniejsza jest nasza psychika, dlatego zaczynam właśnie od niej. Nastaw się do marszu pozytywnie, wyrzuć z umysłu wszystkie zmartwienia nawiązujące do marszu, pamiętaj, że problemy są tylko w tedy, kiedy chcemy żeby były, czyli stwarzamy sobie je sami.

PAMIĘTAJ !!!! -

  • Uda Ci się przejść marsz na Stówkę,

  • Twoje stopy dadzą radę jeśli o nie zadbasz,

  • Podczas marszu poznasz fajnych pozytywnych ludzi,

  • Każdy kilometr, który przejdziesz będzie napełniać cię energią, która pomoże Ci dojść do mety,

  • Będą iść z tobą ludzie o takich samych predyspozycjach fizycznych,

  • Podczas marszu zawsze będzie ktoś kto pomoże ci w potrzebie,

  • Podczas noclegu wypoczniesz,

  • Przemierzając Kampinoski Park Narodowy k. Warszawy, będziesz mieć okazje podziwiać budzącą się naturę z zimowego letargu,

  • Na mecie dostaniesz dyplom, którym naprawdę warto będzie się pochwalić,

Podczas marszu warto dzielić dystans na krótkie etapy, polecam dzielić na 10 km odcinki, po których będziemy organizować odpoczynek. Tego trzeba się trzymać, ponieważ odliczanie od 100 w dół może nas załamać i odebrać nam naszą siłę, którą wcześniej zebraliśmy.


Jesteśmy już nastawieni pozytywnie nasza psychika podświadomie mówi nam, że przejdziemy te 2 x 50 km, teraz czas na przygotowanie ciała.


Idą święta, spędzimy te dni w miłej rodzinnej atmosferze, ale do marszu zostało nam tylko 3 tygodnie i jak już napełnimy nasze brzuchy wysokobiałkowym jedzeniem z kurzych jaj, polecam wyjść na spacer w ubraniu, w którym planujemy wystąpić na marszu, założyć plecak i włożyć do niego powiedzmy pięciolitrową butelkę wody. Załóżmy dwie pary skarpet i buty, w których mamy zamiar iść podczas marszu. Ja mam zamiar przejść na próbę 20 km, ale wystarczy, że przejdziesz 10 km, zweryfikuje to stan twojego wyposażenia, czyli pokaże czy buty są wygodne, czy plecak nie obciera. Zweryfikujesz wiele więcej ale to już zostawiam tobie. Spotkamy się po świętach i porozmawiamy dalej o tym, na co jeszcze warto jest zwrócić uwagę.Warszawa pełna jest wyzwań ale nasze wyzwanie jest tym, którego w tej nie znajdziesz nigdzie indziej. Marsz Na Stówkę - Kampinoski Park Narodowy k. Warszawy - Zapisz się już dziś na: https://www.lifetrip.pl/marsz-na-100-km


119 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page