top of page

Marsz 100km po Kampinosie 2021 - nasze flagowe Wyzwanie!

Zaktualizowano: 29 wrz 2022


Roku Pańskiego 2021 w kwietniu, tydzień po świętach Wielkiej Nocy, odbyła się nasza coroczna impreza Marsz 100km po Kampinosie!. Była to już VI edycja naszego flagowego wyzwania i zgromadziła zarówno stałych uczestników, jak również naszych nowych kursantów, oraz całą plejadę gości z Polski, nierzadko jadących do nas setki kilometrów, aby zmierzyć się z tym dystansem i własnymi słabościami. Ramy wydarzenia zakładają pokonanie pieszo dystansu 50km w sobotę, odpoczynek regeneracyjny w outdoorze w nocy z soboty na niedzielę oraz powrót na linię startu w niedzielę kolejne 50km. Razem 100km, stąd właśnie tytułowa setka.

W tym roku nie było przegranych, ponieważ po raz pierwszy połączyliśmy nasze wydarzenie z akcją charytatywną. Każdy kto stanął na starcie 10 kwietnia, wsparł podopiecznych naszej partnerskiej fundacji Tour de Fundacja.

Paweł z Tour de Fundacja stawił się na starcie Marszu i towarzyszył nam dzielnie na rowerze przez pierwszych kilkanaście kilometrów, mimo iż korzenie i kampinoski piach na szlaku były dużym wyzwaniem dla jego trajki. Paweł, dziękujemy Ci serdecznie na przybycie i hart ducha jakim się wykazałeś, tylko my wiemy, ile Cię to kosztowało!

O Tour de Fundacja przeczytacie więcej już niedługo na naszym blogu, sama organizacja a przede wszystkim ludzie ją prowadzący: Monika i Paweł są niezwykłymi jednostkami, nieszablonowe są też ich metody działania i pozyskiwania funduszy, stąd chyba właśnie tak bardzo nam razem po drodze ze sobą ;) Na starcie Marszu zameldowało się blisko 60 osób a cały dystans 100km ukończyło 17-tu uczestników, sito okazało się więc gęste, podobnie jak w poprzednich edycjach. Poprzeczkę stawiamy wysoko, w końcu to wyzwanie, a nie spacer po parku, podkreślić jednak należy iż praktyka pokazuje, że bardziej niż przygotowanie fizyczne i sprzętowe, liczy się wola walki, hart ducha i motywacja.