top of page

Szkolenie trekkingowe Warmia

Zaktualizowano: 29 wrz 2022

..na podbój dzikich wąwozów..

Jedną ze sztandarowych form spędzania czasu, jaki oferujemy, są szkolenia trekkingowe. Różnią się od stacjonarnych po pierwsze tym, że zazwyczaj realizowane są na Warmii, po drugie, jak nazwa sugeruje, dużo tutaj chodzenia z plecakiem, a biwakujemy codziennie w innym miejscu.

Nasze szkolenia trekkingowe realizowane są w formule weekendowej, od piątku wieczór do niedzieli po południu, oznacza więc to dwa noclegi i co najmniej 15-25km marszu dziennie z pełnym wyposażeniem w bardzo trudnym i urozmaiconym, a jednocześnie zachwycającym widokowo terenie. Warmia oferuje niezliczone możliwości zamęczenia kursantów podczas przedzierania się przez malownicze lasy, strome i głębokie, czasem nawet 35-metrowe wąwozy...

.. jest też dużo walki z bagnem, mokradłami i licznymi strumieniami, zapomnij więc o suchych butach i przygotuj się na dużą dawkę kondycyjnego wysiłku.

W nocy też za bardzo nie dajemy pospać, nocna wyrypa po lesie obowiązkowym punktem programu ;)

Elementy szkolenia konkretnych technik przetrwania wplecione są płynnie w rutynę dnia i stanowią naturalne dopełnienie naszych aktywności, są środkiem do osiągnięcia celu. Nikt nie uczy tutaj od zera obsługi krzesiwa, czy pozyskania wody, to trzeba po prostu zrobić. Widać więc, że jest to szkolenie dla nieco bardziej zaawansowanych osób, takich, które były u nas co najmniej raz na szkoleniu stacjonarnym :)

Dodatkowym urozmaiceniem są różne ćwiczenia zaawansowane, np. budowa prowizorycznych noszy i transport osoby "poszkodowanej", używanie tradycyjnych metod nawigacji, jak mapa i kompas lub rozpalanie ognia zdrętwiałymi z zimna rękami, tuż po wyjściu z lodowatej wody ;). Marsz oprócz oszałamiających okoliczności przyrody urozmaicają nam wizyty na starych, pruskich cmentarzach, czy amatorski urbex opuszczonych obiektów.


Jak jest zimno, to obowiązkowo morsujemy ;)

Szkolenia trekkingowe mogą być organizowane gdziekolwiek, ale z racji względnej bliskości, dobrej znajomości terenu, a przede wszystkim bezapelacyjnej atrakcyjności okolicy preferujemy właśnie Warmię.

Chcesz się sprawdzić w wyczerpującym marszu na azymut przez lasy i wąwozy dzikiej Warmii? Znamy takie miejscówki, że dostaniesz zawrotu głowy zarówno z zachwytu, jak i ze zmęczenia ;). Dotknij swoich granic z www.LifeTrip.pl, zanurz się z nami w bushcraft i odkryj go w swoim sercu!

Serdecznie zapraszamy!

DobrySzlak.pl - blog prywatny Żbika ;)

152 wyświetlenia0 komentarzy

Opmerkingen


Post: Blog2_Post
bottom of page